Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem nehézségei?

Orvosi egyetem nehézségei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én kiskorom óta mindig is szerettem a biológiát, nagyon jó is voltam mindig benne, iskolás koromban is mindig jó voltam biológiából majd 7 osztályban mikor kezdtük a kémiát akkor is. Szinte soha nem kellett tanúlnom otthol, mivel az agyam felfogta amit óràn montak. Otthol igazából csak átolvastam. Amit tudni kellett a kémia és biosz tanáromról, hogy doktorált kémiából és bioszból is, ugyan az a szemèly tanította a kémiát meg a biót is. Nagyon szigorú volt, sokat kért mindig órákra, de nekem egyáltalán soha nem volt nehéz a kémia. Jött a kamasz kor 9-10 osztály, abban a 2 évben volt még kémiám és bióm. Nagyon ellustultam, nem figyeltem órákon se mivel hátsó padba kerűltem, picit rosszak is lettek a jegyeim, majd jött egy új biológia tanár aki szintén doktorált, nála ismèt a biológia jegyeim nagyok voltak, könnyen ment minden, de a kémia nem, ott épp hogy átmentünk, mert valami lett a régi kémia/bió tanárral és megváltozott, valszeg családi okok miatt és ez a sulira is kihatott, mert mindig ideges volt, mindenkit buktatni akart. Végűl kiderűlt valami családi dolgai voltak. Demotiváltá tett és elvette a kedvem az orvoslástól. Azt mondta nem vagyok rá képes, senki nem képes rá stb. (Ezeket akkor mondta miután családi gondjai voltak, előtte még motivált benne, hogy menni fog.)

Kilencedikes ként engem nagy traumaként ért ez a negatív hozzáállása és sajnos voltak akkor gondjaim, mindig ideges voltam, féltem a kémia órákon és szó szerint rettegtem mert akkor az rosszúl esett nekem.

Most így több év múlva gondolkodtam, hogy az orvosi pályát válasszam, mivel ugye mindig is az akartam volna lenni és így felnőtt fejjel már máshogy gondolkodom. Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen szakot ajánlotok nekem? Menjek orvosira? Amit tudni kell, hogy szeretem a biót és a kémiát.

Válaszotokat előre köszi.



2021. júl. 11. 13:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%
A kozepsuli nehezebb
2021. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, mihez viszonyítva nehezebb?
2021. júl. 11. 14:14
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
én 0-ról készültem fel kémiára kb 9 hónap alatt, s 80 százalékos lett ( a bioszról közép szintről az is 80 körül lett), jövőre végzek a gytk-n, ha szorgalmas vagy sikerülni fog!
2021. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azt hozzáfűzném a kérdèsemhez, hogy nem vagyok profi kémiából meg bióból. Nyilván az iskolàs èveimben jó voltam belőlük, kitünő, de az meg se közelíti az orvosi egyetemi szintet szerintem. Szóval annyit fűznék hozzá, hogy hamar tanulom a biót meg a kémiát és érdekel is, meg szeretek emberekkel foglalkozni és segíteni rajtuk. Az ő gyógyulásuk motivál engem. A pénz meg nem izgat, csak annyi legyen, hogy ne haljak éhen.
2021. júl. 11. 14:16
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
"Szinte soha nem kellett tanúlnom otthol, mivel az agyam felfogta amit óràn montak" - Arra készülj, hogy ez az orvosin (meg igazából bármelyik egyetemi szakon, de az orvosin tuti) nem lesz elég. Kell, hogy legyen egy jó tanulási stratégiád, mert itt tényleg sokat kell majd tanulni. Ha érdekel, és szorgalmas vagy, hajrá!
2021. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy nem lesz elég, tanúlni fogok mindenkép, időm mint a tenger.

Köszönöm a válaszod #5, kaptad a zöldet és te is #3.

2021. júl. 11. 14:27
 7/18 anonim ***** válasza:
10%

Engem meg lepontozol, mert a nyelvtan ea a logika nem megy.


Nem baj, majd alakul, szociális alkat vagy, az jobban megy, mint másnak

2021. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Neked zöldet adtam, nem pontoztalak le. "Szerinted a válasz hasznos". Ha nekednlepontozást írt elnézést. Nem arra mentem.
2021. júl. 11. 14:35
 9/18 A kérdező kommentje:
Telefonról használom a gyakori kérdéseket. Elnézést mégegyszer ha lepontozott.
2021. júl. 11. 14:36
 10/18 anonim ***** válasza:
23%

Kit érdekel, hogy telefonról használod. Fogyatékos érv.


Akkor is tudni kell helyesen írni, mert az eszköz adott.


Orvosin is ezt fogod csinálni? 😂

2021. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!