Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE PPK-n (pszichológia),...

ELTE PPK-n (pszichológia), hogy zajlik a tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés
Hallottam pár helyen az elsőéveseknek felveszik automatikusan a tárgyakat, ez itt pontosan hogy működik?

2021. júl. 13. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előzetes jelentkezés még nem vonatkozik első évesekre (legalábbis mindenki megkapja érte a pluszpontot első félévben), de a rangosorolásos jelentkezés már igen. Kapni fogsz egy Neptun-kódot (amit jegyezz meg, mert 3-5 évig kelleni fog, általában vizsgákon is), ezzel majd be tudsz jelentkezni a Neptun felületére. Ez már nem tudom, pontosan hogy zajlik, de fogtok kapni róla elég infót, nyugi. Ezután tudsz tárgyakat felvenni, és kell is. Én azt javaslom, hogy most amint tudsz, vegyél fel tárgyakat, de valószínűleg erről is kaptok majd útmutatót. Évfolyamcsoportokba is ezért kell majd belépni Facebook-on, mert tényleg nagyon sok hasznos infót adnak. Van egy alaptanterv, amit most is megtalálsz a PPK weboldalán, csak keress rá Google-ben, hogy "ELTE PPK pszichológia tanterv 2021". A Neptun is írja, de ez a dokumentum is jól jöhet ahhoz, hogy eldöntsd, melyik tárgyakat mikor kell felvenni. Mindegyik jelezni fogja, hogy melyik első féléves tárgy. Azokat szépen felveszed, illetve a szabadon választható tárgyakat alaposan megnézed, hátha tetszik valami (ezekről is kaptok majd infót, hogy milyen tárgykóddal találjátok őket a Neptunban, illetve azt is meg kell nézni, hogy nincs-e az adott tárgynak valami előzetes követelménye, és fél tudod-e venni elsőéves pszichó hallgatóként; ezek mind sokkal átláthatóbbak lesznek, ha be tudsz lépni a Neptunba). Ez ugye a rangsorolásos jelentkezés. Ez végig ki fogja írni, hogy hányadik helyen vagy bent az adott kurzuson. Tehát pl. ha 100 hely van meghirdetve, akkor király, ha végig benne vagy a top 100-ban. Ha nem (és ez inkább gyakorlatoknál szokott fordulni), akkor célszerű keresni egy olyan kurzust, ahol beférsz a max. létszámba, de az is elképzelhető, hogy kiesik előtted 3 ember, ha pl. a 103. vagy. Itt érdemes azt elmondani, hogy néha hülye a Neptun, és csak akkor mutat normális rangosorrendet, ha fel is veszed az órát. De bármikor fel tudod venni és le tudod adni a kurzust a rangsorolásos jelentkezés során, nem kell emiatt aggódni. Próbálgasd nyugodtan, amíg a rangsorolásos jelentkezés tart. Ezután jön a versenyjelentkezés, amit én 5 év alatt egyszer sem használtam szerencsére. Ez akkor fontos, ha nem jutsz be a rangosorolásos jelentkezés során egyik általad preferált időpontú kurzusra sem, így gyorsan bejuthatsz oda, ahol még marad hely. Ezeknek az előzetes/rangosorolásos/versenyjelentkezéses időszakoknak a pontos idejét megtalálod, ha rákeresel, hogy "ELTE tanügyi időrend".

Ha valami kérdésed van, nekem is írhatsz nyugodtan, mert jó pár éve veszek részt ebben én is, illetve azoknak is simán írhatsz, akik felsőbbévesként majd a Facebook csoportba posztolják az infókat. Oda a pontszámok kihirdetése után néhány nappal valószínűleg maguktól bevesznek. Tudom, hogy hatalmas káosznak tűnik ez a sok infó, de bele lehet jönni. Remélem, tudtam valamennyit segíteni. :)

2021. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Még ezen az oldalon is sok hasznos infót találhatsz, pl. itt.

[link]

Fent ismerkedj meg a menüvel, nézegesd, milyen kérdésekre találsz itt választ. Illetve az ELTE és külön a PPK oldala is hasznos lehet bizonyos kérdésekben. :)

2021. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Abban tud valaki segíteni, hogy ha egy gyakorlatból meg van hirdetve mondjuk 9 időpont (kurzus) akkor többre is lehet jelentkezni egyszerre, hiszen nem tudni, hogy bejutsz-e, vagy csak egy időpontra lehet jelentkezni egyszerre ugyanannak a tárgynak a gyakorlatából?
2023. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyet lehet és egyet is kell felvenni. Amíg az előzetes és a rangsoros tárgyfelvétel tart, addig szabadon váltogathatsz az adott gyakorlat kurzusait között. Tehát ha most felveszel belőle egyet, akkor a többi meghirdetett időpontra is kapsz pontot és később majd variálhatod, ha látod, hogyan alakul az órarended:)
2023. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen!
2023. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!