Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor küldi ki a felvételi...

Mikor küldi ki a felvételi levelet a Debreceni Egyetem? Neptun kódot lehet kérdezni hamarabb?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor az a levél tartalmazza majd a Neptun kódot. Körülbelül mikor szokták küldeni?

A kollégiumhoz lenne fontos. (nagyon félek, hogy lekésem. Nehezen tudnám megoldani a lakhatást, vagy a bejárás)


Tudom, hogy csak két napja jöttek ki a ponthatárok, csak hát izgulok.



Köszönöm a válaszokat!



2021. júl. 24. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg következő héten, de én is nagyon várom már, eddig egy ismerősöm se kapott
2021. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hamarosan meg kell h kapd. + iskolatol fugg szerintem, mert en mar megkaptam. (Karoli)
2021. júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, az elsőévesek kollégiumi jelentkezésének határidejét úgy alakítják ki, hogy addig bőven megérkezzen hozzád minden szükséges azonosító. A ponthatárok kihirdetése után az OH-nak idő kell, hogy elküldje az adatokat az egyetemnek, ott fel kell vinni a hallgatókat a Neptunba és legenerálni a Neptun-kódokat (minél nagyobb az egyetem, ez annál több időt vesz igénybe), plusz természetesen most jött ki a Neptunhoz egy frissítés, amit szintén telepíteni kell. Aztán értesítik a hallgatókat, egyetemtől/kartól függő módon.


Szóval a teendőid:

1) Nyugodj meg! :)

2) Kezdd el begyűjteni azokat az igazolásokat, amik szükségesek a kollégiumi felvételihez (jövedelemigazolások stb.)

3) Keress rá a facebook-on, hogy van-e már az évfolyamnak gólyacsoportja, ha igen, akkor csatlakozz

4) Ha a határidő előtt egy héttel még nem érkezett meg a Neptun-kódod, akkor vedd fel a kapcsolatot a tanulmányi osztállyal (az elérhetőséget megtalálod az egyetem honlapján)

5) Kezdj el hozzászokni ahhoz, hogy lényeges információkról is csak az utolsó pillanatban szerzel majd tudomást :)

2021. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a tanácsokat! :)
2021. júl. 24. 20:12
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 Most a DE-n sajnos nem úgy alakították, mert a jelentkezésnek postai úton augusztus 6-ig be kell érkeznie..:/
2021. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!