Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egy műszaki...

Mennyire nehéz egy műszaki szakon a matematika?

Figyelt kérdés
Felvettek a Kandóra.Elégé stresszelek a matematikától.Középszinten érettségiztem,64% lett.Ezzel a tudásal van esélyem bent maradni?

2021. júl. 25. 19:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírásí hibák miatt,telefonról írtam*
2021. júl. 25. 19:33
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha tanulsz, lehetséges.

Én a helyedben már most elkezdenék az analízissel foglalkozni.

2021. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Hát, ha belehúzol nagyon és rendszeresen tanulsz, akkor igen, lehet esélyed, de önmagában a gyenge 3-as KÖZÉP érettségi valóban nem elég, van ismerősöm is, aki emelttel is kibukott, és olyan is, aki középpel jól vette az akadályt, szóval önmagában nem ezen múlik. A gyenge érettségit nagyon sok szorgalommal tudod kompenzálni, gyakorolj sokat az egyetemen, ne a zh előtt egy nappal kezdj el tanulni és mindig tudd, hol tartotok az anyaggal, ha nem is nézed át minden alkalom után.
2021. júl. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg van rá időd vagy kapacitásod, próbálj meg kicsit gyakorolni, mert kemény lesz a matek. Persze, ha nincs rá most időd a nyáron, akkor meg fogod tudni tanulni év közben is, csak gyakorolj rendszeresen és nem lesz gond. :)
2021. júl. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

A 64%-os közép valóban nem ígér sok jót, persze kérdés, miért lett ilyen. Ha semmit nem készültél és alvás nélkül, betegen írtad meg, akkor elmegy, ha viszont hosszas tanulással lett ez az eredmény, akkor van egy rossz hírem: ennél sokkal többet kell beletenned!


Ahogy az előttem szólók írták, nem lehetetlen, de nem lesz sétagalopp. Feküdj neki, ismételj, gyakorolj, hogy a középszintű matek készségszinten menjen!

2021. júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem kifejezetten nehéz.


Hacsak nem mész valami extra durán matek központú szakra, azaz valamilyen sima mérnöki szaknál maradsz akkor nem kifejezetten nehéz.


Minden amit elvárnak előtte megtanítanak és adnak gyakorlásra rengeteg példát és lehetőséget.


Tehát maximálisan azon múlik mennyit készülsz.


Ha átlagos inteligenciával rendelkezel simán át lehet rajtuk menni.



2# Azzal az a baj, hogy vizsgákon specifikust tudást várnak el egy előre megadott szinten.


Azzal hogy elkezd a vak sötétben tapogatózni otthon semmire sem megy, mert nem feltétlen olyan tudást szerez amit számon kérnek majd az egyetemen, sőt lehet azt a témát csak érintőlegesen veszik.


Még ha meg is van matekos tantárgyának a jegyzetei is előre, akkor sem feltétlenűl tudja az előadások és gyakorlatok nélkül értelmezni ha igen meg kb 3-4x lassabban.


Nincs értelme előre tanulni matekból.

2021. júl. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Semmi gond. Mátrixok, tenzorok, vektoranalízis, differenciálegyenletek, ilyesmi gyerekesen kezdetleges apróságok.
2021. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

7#


Nem kell kifigurázni :D


Amúgy nem vészesek. Van rengeteg típus feladat amit meg kell tanulni és onnantól kezdve csak alkalmazni kell a megfelelő lépéseket.


Mint 9. osztályban, amikor nehéznek tünt a gyökvonás, majd mikor megtanultad hogy működik könnyű volt.


Itt is ez van.


Az sem igaz, hogy nehéz lenne megérteni bármit is. Van 1-2 nehezebb koncepció, de az a furcsa, hogy legtöbb esetben még a kocepciót sem kell megérteni teljesen hogy a gyakorlatban tudsz használni órán.


Minden mérnöki szak más, de általánosságban nem várnak el csodákat.


Szóval igen kedves hetes. Ezek érdekes, sokszor elvont appróságok.

2021. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%

Lehet, hogy a Kandó az büfészak.

Ha nem, akkor igazából nem kifiguráztam, hanem a faiskolához megkívánt szellemi nívó alá soroltam az előttem levő válaszokat.

2021. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Max első munkahelyeden számít a végzés helye szóval 1-2 hozzászólás ne vegye el a kedvet. Utána a szakmai tapasztalat ezerszer többet ér mint, hogy hol is végeztél. Kettő: én hasonló matek érettségivel mérnök lettem. Tanultam hétről hétre szorgalmasan illetve el jártam magán zh illetve vizsgafelkeszitő órákra amiket felsőbb évesek szoktak tartani. Nagyon hasznos. Első két félévemben voltak tárgyak amiből így se mentem át. De aztán szépen felvettem a lépést , és 3.4. Félévre voltak már tárgyaim amiből már nem, hogy átcsusszanós kettes hanem 4,5-ös voltam.
2021. júl. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!