Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pedagógiai szakszolgálat hány...

Pedagógiai szakszolgálat hány éves korig állapíthatja meg a diszkalkuliát?

Figyelt kérdés

3.-ban megbuktam matekból. nagynehezen a pótvizsgán átmentem. kész szenvedés volt a továbbiakban matekot tanúlni. a fizikai és kémiai számolások azok kevesek voltak. éretségin nem mentem át matekból. az összes tantárgy megvan csak a matek nincsen meg.

most halottam arról, hogy akik nem értenek a matekhoz azok diszkalkuliásak lehetnek. sohase tudtam h lehet felmentést kapni matekból. soha! mert a szüleim magasról szVrtak rám. nálunk még a bizonyítottan diszleksziás sem kapott semmiből se felmentést, tán csak 8.-ban nyelvtanból. csak azt tudtam h a diszlexia van.

elolvastam a wikipédián a diszkalkuliások dolgait stb. mind stimmel nálam. sohase tudtam a bal s a jobb oldalt.mai napig sem.(többször eltört a jobb kezem s a ballal kellett írnom, mert nem akartam lemaradni az iskolából, ha már a matekból gyökér vagyok)

térképet pláne, stb. stb.


Azt mondták nekem h menjek el a Pedagógiai szakszolgálathoz.

de én már 30 éves vagyok...

Le szeretném tenni az éretségit, mert tudom h azt bármikor befejezhetem. de....30 évesen vajon megállapíthatják-e azt h diszkalkuliás vagyok s kapok felmentést h másból tegyem le stb.?


mert a neten ezt olvastam:


Milyen életkorban kérhető a szakértői vizsgálat?


A vizsgálat 3 éves kortól a középfokú oktatási szakasz befejezéséig kezdeményezhető.



2021. júl. 29. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre nem tudok válaszolni, csak azt tudom hozzátenni, hogy annak, akinek megállapították a diszt gyerekként, 16 éves koráig vizsgálják/ellenőrzik/fejlesztik/integrálják, és a betöltött 16 év után véglegesnek minősítik az állapotát. Felmentést, plusz segítséget (idő csökkentése, kevesebb feladat, számítógép (nem számoló!) használata az érettségin, stb..., ebben az utolsó végleges határozatban írják le. Ha a felkészítő tanár szerint ez nem elég a sikeres érettségihez, felülvizsgálati kérelmet kell benyújtani, még az érettségi vizsga előtt. Diszgráfiával vagyunk benne.
2021. aug. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kaphatsz felmentést felnőttként is, de már nem a nevelési tanácsadótól. Az ELTE Gyakorló pedagógiai szakszolgálata vizsgálja a diszt felnőtt korban, viszont térítésköteles lesz. ( azt hiszem, 60 ezret kérnek) Itt eléred az oldalukat: [link]
2021. nov. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!