Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki adna valamilyen tippet...

Valaki adna valamilyen tippet tanuláshoz?

Figyelt kérdés

első osztálytól egészen hetedikig nem kellet tanulnom, mert tanulás nélkül is simán ötös voltam. Viszont tudom, hogy nyolcadikban/gimiben nem fog menni tanulás nélkül.

Viszont már annyira hozzászoktam hogy nem kell tanulnom, hogy egyszerűen nem tudok, nem tudom hogy kell.



#tanulás #gimnázium #tipp #tippektanuláshoz
2021. aug. 11. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor olvasd el, kis részletekben. Ha magolni kell, sétálgass közben, úgy nem alszol be és amúgy is jobban megragad. Nekem ez a tippem, de lehet másnak meg más módszer vált be.
2021. aug. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, valószínűleg egyetemig ez menni fog így. Én egyetemista vagyok, most kezdtem el tanulni valamennyire. (Pedig jó gimibe jártam)

Nekem az válik be, hogy leírom. Amit leírok, az már félig meg van tanulva. És értsd. Ha több idő, hogy megértsd, azt szánd rá. Ne magolj úgy, hogy nem érted, ha teheted, még verset se. (Nekem legalábbis úgy nem megy, nagyon reál alapú a gondolkodásom.)

Mindig figyelj az órán (ez általában elég is, de ha nem, akkor is harmadolja a tanulási időt jó esetben)

Kb ennyi tippem van. Még magoláshoz van olyan, aki dallamra jegyzi meg.

Szavakat úgy tanulj, hogy szöveget alkotást belőlük. A lényeg, hogy használd őket.

Matekot értsd, bizonyitsd be egyedül stb.


Tanuláshoz:

Csak ülj le egy pár tábla csokival és üdítővel. Zene mehet, de ne telefonhoz. Max neten utána nézhetsz dolgoknak.

Kényelmes szék előnyt jelent. Legyen fény. És ess neki. Én először mindig a matekot csináltam meg (

a) mert ebből mindig volt házi

b) mert a matek tanár volt a legszigorúbb

c) mert ez volt a legtöbb (belátható) idő (nem számoljuk a verstanulást és projektmunkákat)

d) mert ez volt a legnehezebb

e) mert ez volt a legizgalmasabb

f) mert ez volt az egyetlen tárgy, ami érdekelt

)

Utána pedig órarend szerint sorban, hogy ha valamire nem marad idő, jusson rá 1-2 szünet 😉

2021. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Néhány tipp:

[link]

2021. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

8. osztalyban és a gimiben sem lesz nagyon másképp,szóval ezen ne izgulj!

😏

2021. aug. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tanulás előtt fél órával ráhangolódok a tanulásra. Ebben a fél órában már nem nézek videót, nem kezdek bele egy sorozatrészbe, nem kezdek beszélgetni az ismerőseimmel. Ebben a fél órában offline vagyok, kávézom és előkészítem a tanuláshoz szükséges eszközöket.

Mivel szigorúan szabályozom a szüneteim, ezért vizet mindig szoktam magam mellé készíteni, hogy emiatt ne keljen kimenni a szobámból.

Ha éhes vagyok, még a tanulás megkezdése előtt eszem.( Nem feltétlen a ráhangolódás szakaszban. )

Elmegyek wc-re, ha szükségem van rá.

Kiszellőztetem a szobám.

Ha előjön a tanulás előtti szorongás, akkor nyugtató légzéstechnikával lenyugtatom magam. Nekem azért is van szükség erre a fél órás szakaszra, mert lelkileg van, hogy fel kell készülni az amúgy könnyű tanulásra.

Tanulás közben szerencsére nem görcsölök, mert tudom, hogy minden tőlem telhetőt megteszek a tanulásra szánt órákban.



Ezt követően megkezdődik a tanulás. Nekem nem túl jó az időérzékem és emiatt a pomodoro technika nagyon jól bevált az időbeosztást illetően. A szüneteket szigorúan betartom és a 25 perces tanulási ciklusban csak az előttem álló feladatra koncentrálok. Mióta használom a technikát, lerövidült a tanulásom időtartama és tudom, hogy hol az eleje, hol a vége. Korábban semmilyen időbeosztásom nem volt. Abban az időben a hosszú szünetekben mindig rám tört a szorongás és a "jaj ne" érzés. Hosszabb időt is vett igénybe a tanulás és a hosszú szünetek gyakran kizökkentettek.

De már rájöttem arra, hogy a tanulásnak nem kell kellemetlen érzésnek lennie.

Úgy is tanulhatsz, hogy közben jól érzed magad. Nem azt mondom, hogy vigyorogsz, de nincs gombóc a torkodban és megfelelő a közérzeted. Szerintem ennek kellene a normálisnak lennie. Így tudsz rendesen figyelni és koncentrálni.


Ennél többet sajnos én sem tudok segíteni. Tanulni még így sem tudok elég hatékonyan. Azt nem értem, egyesek hogyan tanulnak meg sok oldalt rövid idő alatt.

2021. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Szerintem az is nagyon fontos, hogyan jegyzetelsz. Használj kihúzó filcet, esetleg zöld/fekete tollat.

Ne halogasd!! Az a legfontosabb, hogy azzal kezd, ha másnap dogád van ne csinálj előtte semmit (ne halgass zenét, telefonozz, filmmezz), először tanulj meg, aztán csináld a többi dolgod.

Ezek a legfontosabbak, valamint ha van valami amit nem értesz kérdezd meg valakitől, ne félj kérdezni!

Remélem tudtam degítteni🙂

2021. aug. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lefekvés előtt tanulj. Kutatások szerint ha tanulás után alszol jobban megmarad az anyag
2021. aug. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!