Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges-e egyáltalán az...

Lehetséges-e egyáltalán az SZTE-n első félévben tesi kurzust felvenni?

Figyelt kérdés
Most leszek első éves egyetemista Szegeden, ahol ugye kötelező két fél év tesit teljesíteni, amit ajánlott az első évben letudni. Viszont akár hány tesi kurzust nézek óriási túljelentkezések vannak és akárhova jelentkezek csak a várólista vége felé kerülök.

2021. aug. 26. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is elsőben csináltam meg.
2021. aug. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. De most még csak a rangsoros jelentkezés van.
2021. aug. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen tisztában vagyok, hogy rangsoros jelentkezés van. Köszönöm a válaszokat akkor próbálom még nem feladni.
2021. aug. 26. 17:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet... Ha jól emlékszem, első évben nekem is versenyesen sikerült bekerülnöm.
2021. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Lehet de manapság egyre lehetetlenebb. Nem is lenne szabad a rangsoroson megnyitni a tárgyjelentkezést, az utóbbi években divat ez. A versenyesben szokták/vagyis akkor kellene, hogy mindenkinek egyenlő esélye legyen, de sajnos nem tiltják le a kurzusjelentkezést, így már azelőtt betelik, mielőtt elkezdődik. Néhány tanár szokott bővíteni, de nem tudom a covid helyzet miatt ez működik e most.
2021. aug. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

#5 pont, hogy a rangsoros az igazságosabb. Akkor valóban kiérdemli valaki azt pl a tanulmányi eredményével. Versenyesen meg mindenki nyomja reggel 6-kor és csak lefagy a rendszer.


Egyébként én is elsősként tesiztem, és versenyesen vettem fel, miután valaki leadta. Második félévben bekerültem rangsoroson.

2021. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%
#6 azért ezzel nem teljesen értek egyet, főleg a mostani covidos online oktatás miatt, ahol orrba-szájba mentek a puskázások pofátlanul, szóval nem teljesen igazságos a rangsoros sem.
2021. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
#7 Lehet, de egyrészt jelenlétiben is létezik a csalás fogalma. És így még mindig igazságosabb, mint az alapján, hogy kinek erősebb a gépe/nete (ráadásul itt is lehet csalni, csak az más jellegű csalás). Csalás nélkül is lehet jó eredményt elérni.
2021. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Aha köszi, hogy a véleményem miatt lepontoztatok. Ez akkor is így van, akármennyire tagadjátok.
2021. aug. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha véleményt mondasz akkor az nem feltétlen igaz. Tehat az akkor is igy van rész az esetleg csak szerinted van így. Az a legnagyobb baj hogy a szak nehézsége is beleszámít a rangsorba ha rosszabb osztályzatokat kapsz egy nehezebb szakon, mint egy könnyebben.
2021. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!