Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Milyen volt a...

Egyetemisták! Milyen volt a legelső napotok az egyetemen?

Figyelt kérdés

Hétfőn kezdődik ugyebár a tanév éshát első egyetemi élményem lesz. Van is bennem egy egészséges izgalom.


Tudnátok mesélni, hogy nektek, hogy telt az első nap?

Nem tévedtetek el sűrűn az elején azzal kapcsolatban, hogy merre kell órára menni? Hogy álltak hozzátok az oktatók? Meg volt tartva minden órátok az első nap ami az órarendben volt? Mennyi volt a maximum létszám egy órán? Egyből barátkoztatok vagy csak bizonyos idő múlva?


De igazából mindent leírhattok ami eszetekbe jut. :)



2021. szept. 4. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző este, vasárnap is találkoztunk a csoporttársaimmal egy kocsmában. Megbeszéltük, hogy hétfőn az épület előtt találkozunk, az óra előtt fél órával.

Így is volt. Sőt, onnantól kezdve kb mindig ez volt.

Minden óra ugyanabban az épületben volt és minden órán ugyanazokkal vettem részt. Eltévedtem volna egyedül, de így nem tudtam.

Minden óra meg volt tartva, kb mindegyikre be is jártunk mind. A maximum létszám kb 25 fő volt. Az oktatók nagyon jófejek voltak és segítőkészek. Emberként/kollégaként kezeltek minket legtöbben.

Egyből, sőt már előtte barátkoztunk.


Előtte nem ismertem senkit, se gólyatábor, se semmilyen gólya program nem volt.

2021. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1 és csoporttársaiddal, hogy ismerkedtetek össze ha nem volt gólyatábor?


Mármint, hogy írtad, hogy egyetem előtt már kocsmáztatok. Vagy alapból ismerted őket korábbról máshonnan?


Mert az a gond, hogy pótfelvételivel jelentkeztem aztán nem tudtam így gólyatáborba menni. (nekünk lett volna)

2021. szept. 4. 17:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


Volt facebook/messenger csoportunk, ott szerveztük a találkozót. Nem ismertem senkit előtte.

2021. szept. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ja értem.

Hát lehetséges, hogy már nekünk is van, csak én vagyok az a szerencsétlen aki nem tud erről :D

2021. szept. 4. 18:23
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, majd beletesznek hétfőn. Sok sikert az egyetemhez!
2021. szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2021. szept. 4. 18:42
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

nekünk volt gólyatábor, én onnan ismertem a legtöbb csoporttársamat.

aki először beért az órákra írt messenger csoportba, hogy kb merre ül, és így mindenki együtt ült az egyetem elején. Aztán mindenki kicsit szétszéledt mert elkezdődött a diálszervezeti bevonó időszak, legtöbben csatlakoztunk valahova, és az ottani emberekkel egyre több időt töltöttünk, úgyhogy a nagy gólyatáboros csoport szétesett és inkább csak azokkal maradt meg a szorosabb kontakt és együttülés akikkel nagyon jóban lettünk a gólyatábor alatt vagy akikkel egy szervezethez csatlakoztunk. Én csak pár emberrel lettem jóban simán óráról, diákszervezeten kíívülről. Nem vagyok az a könnyen barátkozós típus. Akikkel jóban is lettem az órán, csoportmunka közben velük is inkább annyira hogy ha összefutunk a folyosón akkor besézlgetünk pár percet, de külön programot nem szervezünk


nálunk eléggé egyértelműen vannak a termek elnevezve (első szám az emeletet többi a teremszámot jelöli és ki van táblázva hogy melyik folyosórészen mettől meddig vannak a termek) szóval eltévedni nem tévedtem. inkább az okozott gondot hogy nem tudtam eldönteni, mennyire kell sietnem a következő órára, főleg hogy nálunk épület is van (mindegyik közel egymáshoz de ha emeletről emeletre kell mennem a tömegben, akkor lassan haladok)


oktatók okésak voltak. volt amelyik lazán bemutatkozott, előre szólt hogy tegezzük, ő is tegezni fog minket, mert ő sem olyan nagyzolós hogy kollégának szólítson minket - természetesen a következő órán (egy jóval idősebb )tanár úgy köszöntött minket, hogy "jó napot kollégák" Nem értette miért röhög a többség.


minden óra meg volt tartva, ez nem olyan mint a középsuli ahol az első napok kb semmiről szem szóltak. egy max fél órás bemutatkozás a részükről, tantárgy és számonkérés ismertetés, majd el is kezdtük az anyagot a legtöbb órán.


nálunk vannak külön előadások ahol volt hogy 600an voltunk, meg vannak szemináriumok ahol max 40en voltunk. Pár első szemináriumon csináltunk bemutatkozós, ismerkedős játékot, de nem mindegyiken.

2021. szept. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kollégiumban voltam már előző este ott megismertem pár szaktársat és felsőbbévest. Utána hétfőn pont reggel 8-8-ig voltam órán és este azon gondolkodtam mi a fenét keresek itt és semmit nem értettem az első perctől az órákon. Aztán lám azóta is ott vagyok, most végzős :) Ne aggódj, ismerkedni könnyű, más is aggódik, menni fog.
2021. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elején még nagyon sokszor eltévedtem és még késtem is miatta, sőt még később is előfordult és szerintem majd most az online oktatásról visszatérve is bajban leszek, hogy mi hol van pontosan. Nálunk nem túl egyértelműek a jelzések (pl. van egy terem, amit nem tudom meddig kerestünk először, mert a nyíl felfelé mutatott, míg valójában lefelé kellett volna menni vagy például a liftnek is van egy üres megállója stb., vannak fura dolgok) és az épület is elég kacifántos, két kar és jó sok tanszék van egy épületben.

Az oktatók rendesek voltak, segítőkészek. A legtöbb óránkon be kellett mutatkozni és igazából ezzel teltek az első órák, hogy mindenki bemutatkozott, a tanár ismertette a tárgyat és megkaptuk a tematikát, milyen óráink lesznek, lesz-e zh, mikor stb. Szóval az első órákon általában az egész félévet átvesszük. Bár volt olyan tanárom, aki az első órát nem szokta megtartani, hanem kiküldi a tematikát, így a második órára már lehet is készülni, rendesen megtartja stb. csak az óra elején gyors elmondja a fontosabb tudnivalókat.

Mi kisebb szak vagyunk, szóval az előadásaink általában ilyen 60-70 fő körüliek (ha valami más szakkal összevont közös tárgy, akkor persze többen), de többnyire ilyen 15-20 fős szemináriumok szoktak lenni.

Nálunk nem nagyon volt/van barátkozás. Akik már ismerték egymást korábbról (pl. osztálytársak voltak, egy városból érkeztek, találkoztak a gólyatáborban vagy orientációs napon stb.) azok már az első nap összeverődtek és azóta is tartanak ezek a kis “klikkek”. Én is egy lánnyal lettem jóban, akivel az orientációs napon találkoztam. Úgyhogy így nagy barátkozás, programok stb. nálunk nem voltak, nem szoktak lenni.

2021. szept. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem tavaly vettek fel, úgyhogy hibrid oktatás volt. Az első nap egyébként pont nem volt semmi érdekes. Megbeszéltük a Messenger csoportban, hogy ki mikor ér oda az épülethez és majd együtt felmegyünk a terembe - bár mire mi odaértünk a többiek már felmentek, de megkérdeztük a portást, hogy merre van a terem. Az órán volt egy ilyen (enyhén kínos) bemutatkozás, amikor senki sem tudta mit mondjon, aztán csak elmondta a tanár, hogy mik a követelmények és mentünk vissza koliba/albérletbe/haza. Először azt hittuk még következő nap is lesz egy óránk, de aznap reggel bejelentették, hogy az a tanár sem tartja meg személyesen így két nap után mehettünk haza.

Az első előtti nap annyiból volt ,,érdekesebb", hogy mindenki iszonyat ideges volt itthon, mert nem tudtuk, hogy melyik órát fogják megtartani és melyiket nem, szóval szidtak rendesen, hogy azt se tudom, hova kell menni és mikorra.

Gólyatábor nekünk se volt, de voltak, akik ismerték egymást, mert osztálytársak voltak.

2021. szept. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!