Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű töri érettségi...

Emelt szintű töri érettségi szóbelire hogyan és honnan tudnék felkészülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Középszinten tanulom a gimiben a törit, viszont mindenféleképpen emeltezek történelemből. Írásbelire főleg a tankönyvekből, és a B. Mátyus történelem érettségi témavázlatok(emeltes) könyvből tanulok, illetve a netről is nézegetek dolgokat(youtube, zanza tv stb.)


A kérdésem az lenne viszont hogy szóbelire, miből és hogyan tudnék felkészülni? Kissé elvagyok veszve alapból a felkészülést illetően, de a szóbelire még inkább nem tudom hogy miből készüljek.


Esetleg valami könyv ajánlat, vagy weboldal?


A válaszokat előre is köszönöm!



#történelem #szóbeli #emelt történelem érettségi szóbeli
2021. szept. 13. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nemrég beszélgettem itt valakivel, bemásolom amit neki írtam:


Alapvetően én faktra jártam 11-12ben, ami nálunk azt jelentette, hogy heti 2 órában újra átvettük a 9-12es tankönyveket. Egy könyv fél év volt, minden témakör végén dolgozatot írtunk, érettségis feladatokból összeállítva, esszével együtt. Közben időnként feleltünk, érettségis tételekből, végigjátszva az egészet (felkészülési idő, forrásfelhasználás pl).

Én ezt leszámítva nem csináltam sokáig semmit.

12ben februárban elkezdtem töltögetni a régi emelt érettségiket - 2005ig visszamenőleg évente 2 dbot találsz a neten, nem is kell az összeset megcsinálni.

Így tudtam, mik a gyengébb pontok, mire kell majd jobban figyelni. Össszesen szerintem max 10-12 feladatsort csináltam meg.

Vettem még a Studium Generale féle emelt tételes könyvet, amiben vázlatszerűen ki vannak dolgozva a témák, ez 2 éve 2000 ft volt, szerintem 100%ban megéri.

Áprilisban elkezdtem a Száray-féle tankönyveket átnézni, olvasni, kulcsszavakat, évszámokat memorizálni. 1 tk 1 héttel számoltam, plusz mellette a 4 évnyi jegyzetem a füzeteimből.

Az írásbeli után nekiültem a Studiumos könyvnek, az olyan 300 oldal volt, napi 10-et megtanultam töviről hegyire, úgy, hogy el is tudjam mondani bármikor, összekapcsolva a dolgokat. Elő is adtam magamnak.

Így lett végül 92% az egész.:) talán nem a legprecízebb módszer, nekem bejött. Nem szerettem tételeket kidolgozni (más tárgyból se), nekem az túl sok idő és macera volt, szerintem az sokkal fontosabb, hogy el tudja mondani az ember amit kell. A "késői" készülés pedig azért volt jó nekem, mert ha más miatt nem, legalább a rövid eltelt idő miatt emlékeztem még a dolgokra.

Egyébként az írásbeli után a napi 10 oldal már nem volt olyan nehéz, persze közben tanulni kellett más tárgyakra is, illetve hagytam "biztonsági időt", ha esetleg megcsúsznék (kellett is). Az írásbeliig volt nehezebb áprilisban, mikor még suli volt és tanulni kellett, ott nem sok minden mást tudtam csinálni ezeken kívül, a töri önmagában napi 2-3 órát simán elvitt.

2021. szept. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A Studium Generale-t mindenféleképpen megnézem.

2021. szept. 13. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!