Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elvégezhető úgy az orvosi...

Elvégezhető úgy az orvosi egyetem, hogy egyetlenegyszer sem "éjszakázol"?

Figyelt kérdés

Tehát úgy értem, hogy lehetséges e úgy elvégezni, hogy megússza az ember azt, hogy az egészsége rovására menjen az. Tehát ne kelljen éjszakákat át tanulni, jusson idő hobbira mellette, tehát legyen meg a lelki egyensúly valamilyen formában.


Szerintetek ez lehetséges így?


Azért kérdezem mert szeretném kipróbálni magam ebben a szakterületben majd ha odakerülök de számomra mindig nagyon fontos volt, hogy jusson kellő idő minden másra is a tanulás mellett.



2021. szept. 13. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Tömören: nem.
2021. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2021. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Orvosnak lenni sem egészséges. Tanulni annak meg pláne nem az.
2021. szept. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

És esetleg valami más hasonló szakma?


Pl ápoló vagy mentőtiszt?


Érdekel az egészségügy, ahogy sok más is az életben de számomra valahogy csak addig szimpatikus amíg valamilyen formában nem megy az egészségem rovására. Számomra mindig is fontos volt, hogy elsősorban én legyek egészséges. Mert nyilván egyszer kétszer éjszakázik az ember attól nem lesz baja, de ha rendszeresen kell ezt csinálni az már nem pálya.

2021. szept. 13. 20:27
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha első naptól kezdve tanulsz, és hétvégén is foglalokzol vele, akkor meg lehet csinálni éjszakázás nélkül is. Sőt, annak nincs értelme, hogy egész este tanulsz. 1-1 nap belefér, de hosszútávon konkrétan hátráltatod magad vele.

A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás a legfontosabb. Ha az megvan, akkor 8 óra alatt sokkal többet, sokkal hatékonyabban tudsz tanulni, mintha alváshiányosan tanulnál 16 órákat.

2021. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Kizárt. Volt olyan szigorlat, amire napi 16 órát tanultam 3 héten át. Ez csak nappalba nem fér bele.
2021. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Legyél gyógyszerész! Jobban fizet mint az ápoló vagy a mentőtiszt.
2021. szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Én az egyetem alatt sosem éjszakáztam. Egyszer próbáltam, ittam energiaitalt, nekiültem, aztán kb. fél 2-kor rájöttem, hogy ennek semmi értelme és lefeküdtem.


De csak végzés után jön áz igazi fekete leves. Most olyan szakterületen vagyok rezidens, ahol nincs "bent alvós" ügyelet, szerintem orvos létemre egész jó munka-magánélet egyensúlyom van, viszont így is borzasztó stresszes, sokszor kell hivatalos munkaidőn túl is dolgoznom, hogy kész legyen időre minden.

2021. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
most leszek végzős gyógyszerész, hát az a különbség,hogy ugyanúgy nehéz az egyetem, de a munka nem megy rá annyira az egészségre. De mondjuk,ami nem megy az egészség rovására sztem az a gyógytornász, dietetikus.
2021. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Tanulás szempontjából simán, én így végeztem el. Soha nem értettem, hogy sokan miért erőltetik az éjszakázást, másnap jöttek hullafáradtan vizsgázni, aztán nem tudtak teljesíteni.


Csatlakozom egy korábbi válaszolóhoz, inkább egyetem után jönnek a munka-magánélet egyensúly problémák, de az is orvosolható ügyes időbeosztással és szakválasztással, főleg hosszú távon. Az persze igaz, hogy egyetem alatt voltam a legszabadabb egész életemben.

2021. szept. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!