Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Otthoni tanulásnál ti milyen...

Otthoni tanulásnál ti milyen időközönként tartotok és mennyi szünetet?

Figyelt kérdés

Pl. 45 perc után 10 perc kb.

Főleg a 16+ korosztály érdekelne.

A messenger nézegetése is beleszámít, minden ami megszakítja a tanulást.



2021. szept. 14. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy csináltam anno, hogy ameddig bírom, ameddig fog az agyam, addig nyüstölöm magam; és utána akár 20 perc szünet is, attól függ, mikorra regenerálódik újra az agyam; hogy újra képes legyen információkat befogadni. Olyankor még este 8 óráig is nyüstöltem magam; ha témazáró jött másnap; de alapvetően nagyon már 17 óra után nem fogott az agyam; de még akkor így erőltettem, és még mentek a fejembe az információk. De tehát 17 óra után már nem voltam flott.
2021. szept. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Pomodoro-módszert követem, mikor milyen időintervalumokkal. Ha többet bírok tovább tanulok/dolgozok, ha kevesebbet, akkor több rövidebb szünettel.

Közben testmozgás, edzés is jó, fél óra például, amit be szoktam iktatni.

2021. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Ha nem sürgős, fáradt vagyok stb akkor gyakran pihenek. Általában nem időhöz kötöm, hanem teljesítmény szerint. Én szeretem azt, amit tanulok, órákig bele tudok merülni. Úgy, hogy utána pl egy pisiszünettel vagy evéssel szakítom meg, bár gyakran közben eszem.

Teljesen változó, az 5 perc tanulás két sorozat rész pihenéstől kezdve a napi 15 óra tanulás és azt csak fürdés/kaja/wc/ablaknyitás/csukás szakítja meg legfeljebb fél órára. Ebben az esetben ágyból rögtön a székbe ülök reggel és este csak bedőlök az ágyba. (Igen, vizsgaidőszakban, vagy ha kicsit beteg vagyok és semmi értelmeset nem tudok csinálni, de van energiám) Cserébe sokszor semmit nem tanulok. Tömbösítem a teendőimet.

20 éves vagyok.

16-18 évesen órák között/órák alatt tanultam

2021. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3 órát egyhuzamban, különben kizökkenek. Urna több órás szünet. Általában reggel-este 3 - 3 órát szoktam tanulni aminek nagy része inkább gyakorlás.
2021. szept. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pomodoro módszer. Általában 30 percet tanulok, 5 perc szünet. Tanulok így 2 órát, majd egy hosszabb félórás szünetet tartok.
2021. szept. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!