Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanul az ember a középisko...

Mit tanul az ember a középiskolában?

Figyelt kérdés

Az érettségin kívül.

Lehet ott is emeltszintü érettségiket tenni?



#érettségi #Mit tanulnak?
2021. szept. 19. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Érettségit nem tanul senki. Érettségin különböző tárgyak vannak. Magyarországon ez jelenleg a magyar, történelem, matematika, idegen nyelv, és egy választható tárgy (ami bizonyos képzéseken kötelezően a szakmai tárgy). Ezekből kell érettségit tenni. Emelt szinten is lehetséges ez, minden iskolában. Legfeljebb olyan lehet, hogyha nagyon kevesen akarnak valamiből emeltet tenni, akkor megmondják, hogy nem tudnak rá felkészíteni mert nincs rá kapacitás (kisebb iskoláknál ez elő szokott fordulni). Az érettségi tárgyakon kívül vannak mások is. Hasonlóak, mint általánosban. Itt fel vannak sorolva: [link] Ami hiányzik belőle, az a szakközépiskolánál és a szakiskolánál a szakmai tárgyak.
2021. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Én idén érettségiztem.


Ha visszagondolok akkor az angol nyelven kívül semmi hasznosat nem tanultam meg a suliban. Illetve de. Mégpedig azt, hogy attól, hogy a tanárjaid azt mondják esélytelen, hogy egyetemre bekerülj, még nem feltétlenül így is van. Nekem ezt mondták és most mégis egyetemista vagyok.

2021. szept. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. Hihetetlenül jól esett a válaszod. Köszönöm szépen. Hasznos volt.
2021. szept. 19. 21:52
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
2 Büszke lehetsz arra, hogy szar jegyekkel alacsony ponthatárú szakra felvettek.
2021. szept. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 büszke is vagyok! 😁😎
2021. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Az a lényeg
2021. szept. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy milyen középiskolára gondolsz. Gimnázium, technikum, vagy szakgimnázium?


Nem a felsőoktatásba nehéz bekerülni, hanem bentmaradni és elvégezni nehéz.

2021. szept. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!