Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a legfőbb dolog, amit az...

Mi a legfőbb dolog, amit az iskolában nem tanítanak, pedig úgy érzitek nagy szükségetek lenne (lett volna) rá?

Figyelt kérdés

2021. szept. 19. 23:53
A kérdező szavazást indított:
Adózási ismeretek, pénzügyi tudatosság
Mentális egészség
Szexuális nevelés, reprodukciós egészség
Alapszintű jogi ismeretek
Felkészítés a "nagybetűs életre" (pl. hivatalos ügyek intézése hogyan zajlik, stb.)
Egyéb, kifejtem válaszban
35 szavazat
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szavaztam az egyikre, nem lényeges melyikre, de mind rettentő fontos lenne. Sok dologra csak most fiatal felnőttként jövök rá, akár mások kárán tanulva is.
2021. szept. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Egyébre szavaztam. De csak azért, mert a többire szerintem nincs szükség. Mármint van, de ezeket mind megtanulja az ember menet közben, magától. Nem hiszem, hogy bármelyiket is oktatni kellene, mindennek utána lehet nézni neten, ami csak akkor kerül időbe, ha tényleg szükség van rá.
2021. szept. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bármit is szeretnénk, a mostani rendszerbe nem férne be, ezért azt kéne elsőnek megoldanunk.

Több pont is van fent ami ugyanúgy nagyon hasznos tud lenni.

Sajnos Magyarországon a diákoknak eleve lazán heti 45 tanórájuk van, nagyon nem lehetne ezeket besűríteni, csak nagyobb átalakítással.

Ezt például Angliában úgy oldják meg, hogy vannak tárgyak amikből elég választani. Például nagyon kevesen tanulnak földrajzot és történelmet illetve franciát egyszerre, mert a három közül elég egyet választani.

Persze ez sem megoldás, hisz ezek mind fontos tárgyak tudnak lenni. Kezdhetnénk azzal, hogy a rajz, ének, etikett/etika/egészségügy féle, illetve a tesi mind kikerülnek és maximum választhatóak lennének, azok is csak hetente/kéthetente egyszer. A kémia/biosz/fizika sok helyen ígyis egy tantárgyként fut, azokból sem kell heti 5, hacsak nem választod ezeket. Mellette a tesi lehetne mint a régi rendszerben, 2-3 hetente, ez is inkább csak azért, hogy ne kelljen a tesitanárokat kirúgni, vagy kiváltható lenne a tesi edzőtermi igazolással, ha annyira az egészséget nézzük.


Én nagyon örültem volna, ha az adózási alapokba valamint a pénzügyi dolgokba bevezettek volna minket, de természetesen az ügyintézés és a jogi ismeret sem hanyagolható.

Szerintem a gazdasági ismeretekkel jó ha tisztában van az ember, de megmerem kockáztatni, hogy a politikát is érdemes lenne lefedni valamilyen módon, persze nem toxic módon, hanem felületesen, hogy, hogy működik egy ország ügyei, mi történik körülöttünk, hogyan gondolkozzunk kritikusan/analitikusan, hogy ismerjük fel a kamuhíreket, mert persze az sem rossz ha úgy él az ember, hogy tudja mi történik körülötte a világban és miért. Ezeket belehetne vegyíteni nagyon alaposan más, mondjuk gazdasági vagy jogi tantárgyakba.

2021. szept. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az a legnagyobb baj hogy lassan tanár se lesz aki tanítson nem hogy ilyenekkel foglalkozzanak. Pont lesz@rják hogy mi van a diákokkal és a tanárokkal. Ez mind sajnálatos dolog.
2021. szept. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tanítanak az életre, semmire ami azzal lenne kapcsolatos. Hogy oldd meg a munkahelyi problémákat, hogy reagálj le olyan szituációkat, ami úgy tűnik reménytelen, hogy vágj vissza intelligensen, hogy kezelj konfrontációkat, hogy fizess be csekket, hogy kezelj egy ügyet az adó és vámhivataltól, hogy ne verjenek át adócsalók, egy há megvételekor mire kell figyelni, hogy ne verjenek át, banki ügyek alap ismertetése, e-mailek írása hivataloknak, diák igénylése, hitel felvétel kockázatai, pár jogi kérdés ismerete... Most ennyi jutott eszembe, de még rengeteg dolog van szerintem. Ezeket ideje korán is megtaníthatnák, vagy minimum megismertethetnék vele a kiskorúakat.
2021. szept. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De amúgy ez mind beleférne a teljesen haszontalan etika óra keretein belül, akkor még értelme is lenne annak az órának, mert nagyon sok helyen semmit nem csinálnak azon az órán csak filmeket nézetnek a diákokkal.
2021. szept. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy hogyan járj utána normálisan bárminek és hogyan döntsd el, hogy egy forrás vagy információ hiteles.


És ezzel meg lehetne oldani minden felsoroltat.


Én fix, hogy nem tankönyvből tanítanék, hanem kiadnám házinak a kulcsszavakat és következő órán abból lenne felelés, amit gyűjtöttek. Ha valaki jól keresgélt és jól gyűjtött infókat, kap rá ötöst, ha valakinek még nem megy, nem baj, nem kap semmit, csak akkor, ha nem dolgozott vele.

2021. szept. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem az iskola és a tanárok döntik el, hogy mit is kell tanítani a NAT szerint az iskolákban. Az oktatáspolitikusoknál kéne ez ügyben lobbizni.

Pénzügy és szexuális felvilágosítás nyomokban megtalálható a NAThan.


Van egy csomó dolog amire a szülőnek kéne megtanítania a gyereket otthon. Lassan már ott tartunk, hogy a szülő megcsinálja a gyereket és onnantól kezdve a nevelés a bölcsi, ovi és az iskola feladata.

2021. szept. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Ez mind szükséges dolog lenne,de nem az iskola feladata.

Jó esetben a szülők is megtaníthatnák ezt,de hát nem kell erről nagyon írnom sem,hogy mennyire alkalmatlan sok szülő a gyereknevelésre.

2021. szept. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sajtadó ***** válasza:
100%
Statisztika és adatvizualizáció. Jóval fiatalabb korban el lehetne kezdeni tanítani, hogy kialakuljon a természetes statisztikai intuíciónk. Nagyon sok mindenben hasznos lenne felnőttkorban, de sok szak tanulmányai során is.
2021. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!