Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan ne utáljam a metekot?...

Hogyan ne utáljam a metekot? Az van hogy egyáltalán nem megy a matek és évről évre egyre rosszabb nehezebb. Nincs egy matekagyam. De ezen nagyon szeretnék változtatni. Hogyan lenne lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Nincs egy matekagyam. De szeretnék ezen változtazni. És nem szeretnék úgy beülni minden matekórára hogy szorongok nehogy engem szólítson fel a tanár.és még sorrolhatnám.Hogyan lehetne ezen változtatni? Kinek milyen módszer jött be? És ha elfogy a motivációd mit használsz motiválásnak?

#változás #matematika #utálat #tipp #Tanulási módszerek hozzá
2021. szept. 24. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ha szorongsz, az már régen rossz. Nem jó a tanárod, és még meg is aláz.


Hányadikos vagy?

2021. szept. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bejött a mateking. Én azt használom és már egyetemen tanulok és mertem olyan helyre menni, ahol van matek. De én még ma is elő-előveszem és megnézem, ha felejtenék.
2021. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mateking: Probléma vele, hogy sokszor kulcsfontosságú dolgokra egyáltalán nem tér ki. Nagyon felületes és emiatt csak kiegészítésnek jó, ha abszolút elveszíted a fonalat. Sokan ezt az oldalt használva értették meg az analízist. Erre kiváló, de fél éves hozzáférés 1500 forint. Ennyiért nem is igazán lehet csodát várni. Ajánlom, hogy próbáld ki.


Mateksoft: Ezt is ajánlották már ezen az oldalon. Belenéztem és én személy szerint eret vágtam volna azon a vontatott és szájbarágós előadásmódon. Bár tegyük hozzá, hogy én ezektől már elszoktam. Az viszont övön aluli, hogy sokszor el sem magyarázza, mi miért van, csak mechanikusan oldja meg a feladatokat. Ha neked szimpatikus, nézd, de a matekinget szerintem alulmúlja.


Youtube: Itt vannak fent jó anyagok. De itt is sok a mechanikus, "ne gondolkodj" sarlatán. Valahogy az összes népszerűbb oldal valamilyen szinten típusfeladatok agyatlan megoldása felé hajlik inkább az elmélet helyett. Fontos a gyakorlás, de ennek önállóan van igazán értelme.

Lehet, ez az én marhaságom... De értem, hogy miért a "ne gondolkodj" típusú tartalmak kelnek a legjobban.

DE TE LÁSS TÚL EZEN!

Ha nem érted, hogy valami mi miatt van, akkor nézz utána.



Magántanár: Az órákon való jelenlétet és a magántanárt tudtommal egy weboldal sem képes maradéktalanul helyettesíteni. Hogy neked ki a jó magántanár, azt félig szubjektív dolgok befolyásolják. Egy feladat megoldásához nem csak egyféleképpen vezet az út. Nem feltétlen a levezetésben tűnik ez fel, hanem a probléma feldolgozásánál. Előfordul, hogy nem mindig érted mások magyarázatát. Ha úgy érzed, nagyon nem megy a matek, érdemes felkeresni egy magántanárt. ÉS ITT JÖN A KÖVETKEZŐ NAGYON FONTOS PONT!



Találd meg a probléma gyökerét: Elképzelhető, hogy már nagyon régen, az általános iskola ötödik osztályában elveszítetted a fonalat és hiányos a tudásod és ott szenvedsz 10. osztályban.(Nem egy emberrel esett ez meg.)

Bárhol is veszítetted el a fonalat, meg kell találnod.

Akár úgy, hogy visszatérsz a törtekig, összevonásig.

Elképesztő, de sok felnőtt nem tudják mennyi -9+5*2+6

Sokáig én sem tudtam. Még arra is emlékszem, hogy nyolcadik osztályban magyarázta a kémia tanárunk, hogy "Törtet törttel úgy osztunk, hogy reciprokkal szorzunk". Az osztály fele ezzel sem volt tisztában.

Mielőtt segítséget kérsz, először próbálj magadtól rájönni arra, mi az amit pontosan nem értesz. Ne úgy menj oda, hogy "az egészet nem értem". Próbálj rájönni arra, mi az amit nem értesz pontosan. Így sokkal könnyebben lesz a segítségadó helyzete is. Legyen az tanár, magántanár, osztálytárs.



FONTOS Hogy megértsd mit miért csinálsz!

Nem elég tudni, hogy "Törtet törttel úgy osztunk, hogy reciprokkal szorzunk". Azt is le kell tudnod vezetni, hogy ez mi miatt van így.

"Két negatív szám szorzata pozitív." -> Ez nem egy légből kapott szabály, amit be kell magolni. Tudnod kell, mi miatt van ez.



Ha valamit nem értesz meg elsőre, az normális:

Teljesen természetes, hogy ha nem tudsz egyből megoldani egy feladatot.

Az általános és középiskolai matek nagyon egyszerű és kevés az anyag. Csak rá kell szánni az időt a megértésre. A megértés nem egyik pillanatról a másikra megy mindig. Ne add fel 5 perc után, ha valamit nem értesz...

2021. szept. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és amit még ajánlani tudok:

Obádovics-Matematika(könyv)

Péter Rózsa Játék a Végtelennel.(könyv)


Ezen felül is még biztos vannak jó könyvek.



A feladat gyakorláshoz pedig:

Vezess külön füzetet és ha hibázol, húzd alá, keretezd be piros tollal a hibás részt és írd le, mi az amit elrontottál. Bár a gyakorló füzeteket nem szokásom utólag visszalapozni, de ez nekem sokat segít.


Ne olvadjon össze az elméleti rész a gyakorlatival a füzetedben.

2021. szept. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:

Az már pozitív, hogy nem akarod utálni a matekot. Gondold végig, hogy mi az, ami téged nagyon érdekel, és azon keresztül közelíts hozzá első körben.

A fentebb ajánlott könyvek mellé én még Timothy Gowers Matematika nagyon röviden könyvét adnám, abban szépen be van mutatva a matematikai szemlélet.

2021. szept. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2021. szept. 26. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!