Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az élet a DE kollégiuma...

Milyen az élet a DE kollégiumaiban?

Figyelt kérdés

Nehéz a kollégiumokba bekerülni?

Kb mennyibe kerül az egyhavi megélhetés?

Mennyire szokott hangzavar lenni?

Van olyan hely, ahol csendben lehet tanulni?

Mi alapján osztják be a szobatársakat és hányan vannak egy szobában?

Mik találhatóak egy szobában?

Van lehetőség a kollégiumban valahol főzni?

Milyen a közlekedés a városban?

A többség bennt szokott maradni hétvégékre is?

Szoktak lenni a kollégiumokban hétköznaponta valamilyen programok?

Melyik a legjobb kollégium?

Úgy általánosságban milyen az élet Debrecenben?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. szept. 26. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz a kollégiumokba bekerülni?

Attól függ, hogy milyen a szociális helyzeted. Ha van legalább 1 tesód és a szüleid nem keresnek együtt egy hónapban 600-800 ezernél többet akkor simán bekerülsz az egyikbe.


Kb mennyibe kerül az egyhavi megélhetés?

Nekem hetente 7-8 ezer költőpénz kell és én ebből nagyrészt kaját veszek, esetleg ha valamiből hiányosságom van akkor bevásárolok jobban. Főzni szoktam és néha menzára járni.


Mennyire szokott hangzavar lenni?

Ahol én lakok szinte minden nap van lent a koli előtt valami zenés cucc, de jól szigetelnek az ablakok szóval ezzel nem szokott baj lenni. A szobában lehet hallani, ha valaki mondjuk kihúzza a székét feletted meg ilyenek, de amúgy eddig minden koli ahol voltam csendes volt.


Van olyan hely, ahol csendben lehet tanulni?

Van minden koliban tanulószoba.


Mi alapján osztják be a szobatársakat és hányan vannak egy szobában?

Nagyrészt random, elvileg egy szakra járókat egybe rakják de hát ez szerintem nagyon nincs így. Minden kolinál változó, hogy mennyien vagytok egy szobában, a legtöbb 4 fő.


Mik találhatóak egy szobában?

Változó. Ágy, szekrény van mindenhol, hűtő is, néhol saját fürdő wc-vel, ezt a kolik honlapján meg tudod nézni.


Van lehetőség a kollégiumban valahol főzni?

Van konyha minden koliban.


Milyen a közlekedés a városban?

Borzalmas. Főleg reggel.


A többség bennt szokott maradni hétvégékre is?

Nem igazán. Én egy huzamban 4 hete vagyok itt, mert hétvégén dolgozom és elé kevesen vannak hétvégén, inkább külföldiek maradnak.


Szoktak lenni a kollégiumokban hétköznaponta valamilyen programok?

Néha a kulturális bizottságok rendeznek ezt azt, változó. Általában ilyen Halloween bulit, sütögetést, ilyeneket.


Melyik a legjobb kollégium?

Ez szerintem személytől függ, sokan a Campust mondják vagy a Kossuthot. Attól is függ a karod épülete mihez van közelebb.


Úgy általánosságban milyen az élet Debrecenben?

Szerintem nagyon jó kis város, sok szórakozási meg kikapcsolódási lehetőség van, sportolási lehetőség is van sok, teljesen egyetemista barát.

2021. szept. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokkal lehet kiegészíteni az 1-es válaszát, mert nagyon jól leírta az egészet.

A borzalmas az leginkább a dugókat jelenti. Szerintem a villamosok, trolik nagyon jók, a buszok sokszor bedugulnak.

Van Campusok közti járat keresztül a városon, azok célirányosak és jók.

2021. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Én a Természettudományi és Technológiai Karra tervezek jelentkezni. Ez esetben melyik kollégiumok jöhetnek szóba? Az összesbe lehet jelentkezni így is?

A menzás ételek mennyire ehetők? Továbbá átlagosan mennyibe kerülnek?

A kolis konyha tiszta szokott lenni? Sokat kell sorban állni a használatáért?

A tanuló szobákban sok férőhely van? Szóval ugye nem szokott olyan előfordulni, hogy valakinek nem jut hely?

A tömegközlekedés használata nélkül (vagyis gyalog) is lehet boldogulni a városban?

Úgy általánosságban, mennyire érzitek biztonságosnak a várost?

Akik hétvégére is bent maradnak a koliba, azok között ki szokott alakulni egy jó közösség?

Szerintetek érdemes Debrecenbe jönni? (még sosem voltam ott, de az egyetem megtetszett)

2021. szept. 29. 08:20
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudok a te szemeddel látni, a te eszeddel gondolkodni...

Ezért találták ki a nyílt napokat, ahol az égvilágon mindenre választ kapsz, mindent megnézhetsz és megtapasztalhatsz - csak figyelned kell, hogy mikor lesznek a nyílt napok!

Debrecenben nagyon jó a közbiztonság!

Minden városban lehet gyalog is közlekedni - csak nem érdemes...

A Debreceni Egyetem az egyik leggazdagabb egyetem; ez soha, sehol és semmikor nem hátrány.

2021. szept. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első éves vagyok a DE-n, a Campus hotelben lakom.

Szerintem elég nehéz bekerülni, de nyilván ki lehet játszani a rendszert.

Nekem a kollégium 23.000, plusz hetente maximum 5 ezret költök, utazással együtt, úgyhogy nem mondanám, hogy drága a megélhetés, legalábbis nekem. Bár azt hozzáteszem, hogy én úgy jövök el ide a hét elején, hogy hozok minimum 2-3 napra való ételt.

Én a Campus A épületében vagyok, hangzavar nagyon ritkán van, de akkor sem vészes, szóval viszonylag nyugodt hely, a szobában csendben tudsz tanulni.

Engem az egyik szaktársammal raktak egy szobába.

A mi szobánkban van 2 ágy, 2 íróasztal székkel, TV, hűtő, szekrény, és ugye saját fürdőszoba.

A folyosónk végén van egy viszonylag nagy konyha, ahol van tűzhely, így a főzési lehetőség adott.

Szerintem a közlekedés viszonylag jó, bár du. 4-5 óra körül hatalmas dugó szokott lenni, gondolom ez reggel is így van.

A programokról nem tudok nyilatkozni, múlt héten volt egy ismerkedős dolog, aztán eddig még csak ennyi.

A legjobb koli a Campus és talán a Kossuth.

Én vidékről jöttem, ahhoz képest Debrecen sokkal jobb, sokkal több itt a lehetőség, de ezt mindenki akkor tudja meg, amikor saját maga tapasztalja.

2021. szept. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudnátok esetleg a #5-ös válaszolóhoz hasonlóan konkrét kollégiumokat jellemezni? (vagy elmondani, hogy ti melyikről írtatok)

Továbbá úgy általánosságban miről "híresek" az egyes kolik? Szóval például melyik csendes, melyik van a legjobb állapotban és melyiket szokták általában szeretni?

A TTK-sok többsége hová szokott kerülni?

A kollégiumi felvételi pontszámításban milyen tényező a leghangsúlyosabb? Lakóhelytől való több, mint 400 km távolság és sok kiskorú testvér esetén nagy esély van a bekerülésre?

Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. okt. 3. 12:18
 7/8 anonim válasza:
100%

Én szintén ezekkel a kérdésekkel a fejemben bolyongok a neten vélemények után kutatva. Jövőre tervezek menni Ájk-ra. A 4. válaszolót kérdezném, mit értesz az alatt, hogy “Nehéz bekerülni, de ki lehet játszani a rendszert.”? Mármint, hogy lehet kijátszani? Hallottam olyasmiről, hogy átjelentkeznek nagymamához vagy ilyesmi. Neked hogy sikerült bejutnod? (A Campus Hotelbe) Volt valami különös intézkedés?

Amúgy az ÁJK karon lévők melyik koliba szoktak lenni? (Melyikhez van legközelebb?)

És mondjuk tegyük fel van 2 barátnőm, de mindannyian más karon is leszünk, van esélyünk rá, hogy egy koliba, esetleg egy emeleten/szobába lehessünk? Lehet ilyeneket kérni? köszönöm, ha válaszolsz :))

2021. okt. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, 5-ös vagyok.

Igen, ezt arra értettem, hogy átjelentkeznek máshova, kevesebb lesz az egy főre jutó jövedelem, és így rögtön több pontot kap az illető.

Mi egyedül vagyunk a testvéremmel és anyukámmal, így kaptam több pontot, és így kerültem be a Campusba.

Egyébként a jogi kar az ott van 2 perc sétára a Campus Hoteltől, szóval megéri ide jelentkezni.

Lehet kérni szobatársat, ha mindannyiótokat egy koliba vettek fel.

De ha a Campusba jelentkezel, és fel is vesznek, ott nem tudsz két barátnőddel lenni, mivel az első évesek 2 ágyas szobába kerülnek általában.

2021. okt. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!