Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az normális, ha túl hülyének...

Az normális, ha túl hülyének érzem magam az orvosihoz?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok az orvosin, és azt érzem összecsapnak a hullámok a fejem felett. Sikerült elsőre bejutnom, úgy hogy az emelt biosz-kémia érettségire egyedül készültem fel kevesebb, mint egy év alatt a középiskola utolsó évében. Bejuttam, viszont most azt érzem, hogy akármennyire is törekszem, nem nyújtok elég jó teljesítményt. Ez a negyedik hetem, még nem volt vizsgánk. Viszont az anatómia borzasztó rosszan megy, amire megtanulok valamit, el is felejtem. Normális ez így az elején? Azt érzem túl gyengék a képességeim az orvosihoz... de orvos akarok lenni! Talán abba kéne hagyjam az orvosit?

2021. szept. 27. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A félévet mindenképp csináld végig, mert sokat nem veszíthetsz. Sokan bepánikolnak az elején, de ez nem azt jelenti, hogy menekülőre kell fogni. Lehet, hogy belejössz a tanulásba. Arra is gondolj, hogy akkor is orvos lesz belőled, ha minden vizsgán kettessel mész át! Ez nem egy gimnázium, ahol szégyen rossz jegyet kapni.
2021. szept. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Majd belejössz.


https://www.youtube.com/c/KharmaMedic/playlists


Nézd meg, mások hogyan tanulnak! :)

2021. szept. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül fel tudtál úgy készülni biosz-kémia emeltre, hogy fel is vettek orvosira akkor te nem vagy hülye hozzá.


Én jó vagyok bioszból, emelt érettségire egyedül készültem, de csak 52%-os lett. Pedig azért foglalkoztam vele.

2021. szept. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Én ezt éreztem jogász szakon majd váltottam egy másik szakra most meg bánom hogy otthagytam a jogot. Valószínűleg neked is ez lenne de nem ajánlom senkinek sem ezt az érzést :(
2021. szept. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
utolsó: mire váltottál?
2021. szept. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
98%
Igen, kell egy félév mire belerázódsz. Ne add fel, "tágul az agyad". Az érettségi után most sokkot kaptál, de a leírás alapján nem lesz semmi baj hosszabb távon a képességeiddel. Ilyenkor inkább pszichés gond szokott lenni, azt le kell győzni!
2021. szept. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

Ez teljesen normális . Anatómia tanulás közben pedig hatványozottan igaz. :D Forgasd minél többször , vizsgaidőszakig össze fog állni a kép. Ne add fel!

Én negyed éves vagyok és most a gyógyszertannal érzem ezt. Kiírtam a fontos dolgokat és otthon felmondom anyumnak.( ha van bárki , aki tud ebben segíteni , akkor mond fel te is. Mi minden évben megbeszéljük pár csoporttársammal, hogy na most idén kikérdezzük egymást . Arra sose lesz időnk . :D Viszont jogász anyum nagyon lelkes volt a koponya tanulásában is😅)

2021. szept. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!