Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az idegiglenes lakcímbejelentő...

Az idegiglenes lakcímbejelentő alatt mit értsek? (kollégiumi beköltözéshez)

Figyelt kérdés
Egyetemi koleszban fogok lakni szeptembertől, a tájékoztató levélben azt írták, hogy a beköltözéshez szükséges ideiglenes lakcímbejelentő. Akkor most nekem be kell mennem az okmányirodába, bejelenteni magam a koli címére, és ezzel a címmel csináltatni magamnak egy ideiglenes lakcímigazoló kártyát, vagy ez egy teljesen külön papír, amit ők csinálnak meg, de nekem kell hozzá valamit vinni? Mit kell tennem?
2010. szept. 1. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell semmit sem csinálnod, én sosem jelentkeztem be 2 év alatt, és a kutya nem kérdezte hogy most hol lakok.


Majd akkor bejelentkezel, ha albérletbe költözöl, mert annak már adóügyi vonzata is van már.

2010. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm!
2010. szept. 1. 11:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem kell az. Azzal tudsz pl. orvoshoz menni, ha nincs, megtagadhatja az ellátást (kivéve sürgősségi, meg életveszélyes esetben). Ami mondjuk egy mandula- vagy légcsőgyulladásnál elég ciki...

Így kell csinálni:

- bemész bármelyik okmányirodába és kérsz egy lakcímbejelentő lapot. Vagy inkább kettőt, mert ha elrontod, mehetsz újért, mert a javítottat nem fogadják el.

- a hátoldalon található útmutató szerint kitöltöd, tartózkodási hely létesítése az indok, megadod a lakcímed az állandó lakcímnél, a koli címét az ideiglenesnél

- a kész papírt aláíratod az igazgatóval

- elmész az ottani okmányirodába, viszed a személyid és a lakcímkártyád

- amikor hívnak, odaadod az ügyintézőnek a lapot és az igazolványokat

ő meg fogja semmisíteni a régi lakcímkártyát és ott az orrod előtt csinál egy újat, ami pont olyan lesz, mint a régi, csak rajta lesz pluszban a koli címe is. Ezzel már be is vagy jelentve. Kb 5 perces dolog, csak amíg átvezeti az adataid és amúgy szerintem tök érdekes, ahogy készül egy ilyen kártya. Ami egyébként 5 évig lesz érvényes.


Azért is fontos bejelentened magad, mert így például jogosult vagy az ottani lakosoknak járó kedvezmények igénybevételére. 3 éve a kerület, ahol a mi kolink volt, az ott lakó diákoknak kedvezményesen, 40 ezerért biztosított lehetőséget, hogy letegyék a jogosítványt. Ideiglenes lakcímeseknek is :)

2010. szept. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm! Ezért tényleg kár lett volna kihagyni. :)
2010. szept. 2. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!