Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Befejezhetem hamarabb az...

Befejezhetem hamarabb az egyetemet?

Figyelt kérdés

Tavaly elkezdtem egy képzést a Károlin. Egy évet lehúztam, majd a nyáron beadtam a szakváltási kérelmet és ugyan úgy az egyetemen maradva szakot váltottam.

Volt jó pár tágyam amit elfogadtak, így azokat nem kell újra teljesítenem.


A kérdésem az lenne, ha a tárgyakat fel tudom venni (mert meghirdetik+nem ráépülős) akkor egy fél évvel hamarabb befejezhetem az egyetemet?

Van erre valami szabály? Vagy lehet probléma, hogy egy félévben majd túl sok tágyat veszek fel és sok lesz a kreditem?

Az össz. elvárt 180 kreditet teljesítem ( nem lesz több) csak az utolsó “felévemre” már nem maradna tágyam. Ezt így lehet?



#egyetem #szak #Károli Gáspár Református Egyetem #Egyetemi kreditek #Idő előtt egyetemi képzést befejezni
2021. okt. 1. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
ha minden tárgyat tudsz hamarabb teljesíteni, akkor igen.
2021. okt. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Természetesen ha már az adott szakra való belépéskor elég sok kredited megvolt tárgyelfogadásokkal, akkor jóval hamarabb is végezhetsz. Nekem egy ismerősöm így jutott el 7 félév alatt a 10 féléves osztatlan képzésen a diplomáig.


Két akadály azonban van a végzés meggyorsításának a ráépüléseken felül is:

1. Egyetemtől függően különböző mértékben maximálni szokták a félévente felvehető tárgyak kreditösszegét, tipikusan 40 kredit körül. Nézz utána a tanulmányi- és vizsgaszabályzatban, hogy nálatok mennyi a félévenkénti maximum.

2. Záróvizsgákat nemigen szoktak soron kívül meghirdetni. Így ha 5 félév alatt elvégzed a 6 féléves képzést, akkor is lehet, hogy várnod kell egy plusz félévet. Ez megint egyetemtől és szaktól függ.

2021. okt. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!