Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha az autós...

Mit csináljak ha az autós oktató, akihez jártam egy szélhámos?

Figyelt kérdés

Szerettem volna megtanulni vezetni és b2 jogosítványt is. Ezt fontos kiemelni, mert a kettő nem mindig fedi le egymást.


Találtam egy autós iskolát,amin keresztül órákat vettem az egyik oktatótól.


Eltelt 30 óra, közelében sem voltam, hogy sikeres forgalmi vizsgára menjek. Az oktató volt, hogy elfelejtett eljönni az órára, kiabált sokszor és minden kérdésemre az volt a válasza, hogy "ezt már tudni kéne". Arról nem is beszélve, hogy a 90perces alkalomból jó ha nettó 60perc volt a vezetés. Néha elvitette magát az ismerőseihez, hogy gyümölcsöt vigyünk ott beszelgetett majd mentünk tovább.


Úgy gondoltam ez önmagában csak pofátlanság, de ideje oktatot váltani.


Mikor az autósiskolából kikertem az igazolást a váltáshoz, közölték, hogy csak 18 óra van beírva, a többi óra pedig olyan mintha nem is lett volna, mivel többet vezetett a megengedettnél és az én óráimat nem regisztrálta.



Két dolog miatt megyek el egy "szakoktatóhoz".Az egyik, hogy megtanuljak vezetni. (Ezt bárki képesítés nélkül meg tudja csinalni 9 ezer forintos oradij nelkul is) A masik pedig, hogy igazolást tudjon adni erről.



A Kerdesem pedig az, hogy kihez fordulhatok ilyen esetben ha az oktato egy etikatlan, gerinctelen csaló?



#autósiskola #oktató #Szakoktato #Jarmuvezeto
2021. okt. 2. 16:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírásért... Telefonról írtam.
2021. okt. 2. 16:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem fogod tudni leigazolni azt, hogy te ennyit vezettél és nem írta be. Ha csak nem adott számlát az óradíjak befizetéséről. Ott látszana hogy pl 5 ezer Ft/óra és mondjuk befizettél 150 ezret. De ezt se fogják feltétlen elhinni, mert van aki előre fizet, de nem vezet annyit. Sajnos ezért lett volna fontos hogy minden óra után aláírd a kartonod, illetve nyomon kövesd rajta hogy mit írt be már az oktató/tényleg beírta e már a kellő óraszámot. Sajnos ha nincs rá konkrét bizonyítékod nem fognak vele foglalkozni az ő szava lesz a tied ellen. Váltani kell oktatót és máskor jobban figyelni arra, hogy adod oda a pénz mennyit fizetsz és tényleg beírja e az órákat vagy sem.
2021. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Számlát kaptam, és alá is írtam az órákat mindig, de az ugye az oktatónál van...


Az autósiskolaban nem kételkedtek a szavamban, csak nagyon kedvesen elmagyaraztak, hogy van egy bizonyos óra szám (10?), amit egy nap tudnak regisztrálni az oktatók és a többit meg elcsalják.


De hát ez akkor is annyira inkorrekt...

2021. okt. 2. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De hát ez remek! Akkor fogod a számlákat, kiszámolod, hogy a 18 órára mennyit kellett fizetned, a különbséget meg visszakéred.
2021. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp jó, hogy van számla. Az én első oktatómtól még azt sem kaptam a plusz órákról. Váltottam.
2021. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!