Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pálya elhagyó pedagógusokat...

A pálya elhagyó pedagógusokat kérdezném: mire váltottatok?

Figyelt kérdés
Szeretném én is elhagyni a pályát (óvodapedagógus), szerintem az ok sejthető. Viszont tanácstalan vagyok: sok dolog érdekel, nagyon nyitott vagyok, viszont még egy egyetemet már nem szeretnék elvégezni. Érdekelne, hogy milyen más területen tudtatok karriert felépíteni? Szívesen tanulok is hozzá, nyelvtudásom is van. Igazából nem tanácsokat várok, hanem tapasztalatokra, életutakra lennék kíváncsi. Mit dolgoztok jelenleg?

2021. okt. 6. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Én tanárszakot végeztem (biológia-kémia) és soha nem tanítottam. Gyógyszergyártással, egészségüggyel kapcsolatos területeken dolgoztam. Feleségem hasonló végzettséggel rövid tanárkodás után szintén egészségügyi területen dolgozott pár évig, azóta viszont negyven éve magántanár, most emelt érettségire tart tanfolyamot.
2021. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Pedagógia alapszakot kezdtem el. Drámapedagógia irányba szerettem volna továbbmenni, de meggondoltam magam. Januártól masszőrként fogok dolgozni, vállalkozásban. Indok: normális mennyiségű pénzt szeretnék keresni, nem havi 130-at.
2021. okt. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Én is tanárként végeztem, majd pályát váltottam. Igaz, elvégeztem ehhez egy teljesen másik egyetemi szakot, így az én válaszom számodra már nem releváns. Annyit viszont mondhatok, hogy másik pályán szívesen veszik, ha valakinek tanári szakja is van, mert feltételezik ebből, hogy tudsz az emberekkel bánni, jól kommunikálsz, meg tudsz szólalni közönség előtt stb., amik sok más helyen is pozitív skillek. Ha másra nem, a pedagógiai diplomám legalább erre jó volt...
2021. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
3 mit vegeztel el?
2021. okt. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Eladó az aldiba, bisztonsági őr, postás, portás
2021. okt. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne,hogy mire érdemes váltani. Hasonló cipőben járok én is.
2022. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ezt magától valaki nem tudja kitalálni, akkor kár erőltetni.
2022. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6 futar sportolsz is es jol is keres
2022. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Töri-föci tanári végzettségem van. Miután végeztem, kitanultam a villanyszerelést. Abban is dolgozom.
2022. júl. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!