Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanár osztályozhat egy...

A tanár osztályozhat egy témazáró jegyből?

Figyelt kérdés

1 héttel ezelőtt írtunk kémiából egy témazárót, már ki is vannak javítva. Nem sikerültek túl fényesen, sok egyes lett. A tanárnőnk miután kiosztotta a dolgozatokat kijelentette, hogy múlt órán megemlítette, hogy erre a dolgozatra nagyon tanuljunk, mert őszi szünet után egészen januárig nem lesz a suliban. És azt mondta, hogy nem biztos, hogy lesz helyettesítés. Szóval idézem: "Akik most egyest írtak, azok nagy valószínűséggel megbuknak."


Még mielőtt azzal jönnétek, hogy "tanulni kellett volna", meg "ha lusta voltál tanulni így jártál" közlöm, hogy nekem hármas lett. Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Csak az osztályban van minimum 5 olyan tanuló, akik egyest írtak. És mivel ez tz jegy ezért kettőnek számít. De így akkor sem osztályozhat vagy igen?


Aki tudja erre a választ, annak előre is köszönöm. :)



2021. okt. 20. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csupán egyetlenegy jegy alapján egész biztosan nem zárhat le, kell hogy legyen majd még számonkérés. Valószínűleg rátok akart ijeszteni, hogy szedjétek össze magatokat tanulni.
2021. okt. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Argloss ***** válasza:
100%

[link]


A jogszabályban én nem látom, hogy meg lenne határozva, hogy minimum hány érdemjegyre van szükség a lezáráshoz. Még arra is lehetőséget ad, hogy az érdemjegyek átlagától eltérő osztályzatot kapjatok...

Olvasd el az iskola pedagógiai programját. Ha abban meg van határozva a jegyek száma, akkor ahhoz tartania kell magát.

2021. okt. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
100%
Általában a minimum három jegyet meg szokták követelni. Ez darab szerint értendő. Egy jegyre biztosan nem lehet lezárni.
2021. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!