Beragad a diploma?

Figyelt kérdés

Szóval januárban végzek az egyetemen. Nálunk 2 nyelvből kell nyelvvizsga,sgyből szakmai és a másikból felsőfok. Angolból már rég megvan a felsőfok,de olaszból az istenért nem sikerül a szakmai...pedig készülök. Tanárhoz járni sajnos időm éa pénzem sincs. Most jött a szakdoga is,záróvizsga tételek,nincs időm még annyi sem mint eddig.

Úgy néz ki be fog ragadni a diplomám..

Egy big 4 cégnél vagyok gyakornok és ugye ha beragad a diplomám,nem leszek attól már diák szóval gyakornok nem lehetek. Azonban ha abszolválok,csak a diploma ragad be,akkor még felvesznek teljes állásba? Ezt tudja valaki?

Illetve tudom,hogy undorító dolog,nekem sem tetszik,de szerintetek mennyi az esélye,hogy a 2022 januárbam végzőknek is lesz nyelvvizsga moratórium?



2021. nov. 3. 21:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

lehet megint nem kérik a nyelvvizsgát, nem?

én nyáron végeztem, nem kérték szerencsére.

ne keseredj el, max. megkapod tavasszal, legkésőbb nyár elejéig.


érdemes most az államvizsgára gyúrni, plusz ha most megint elmész és megint megbuksz olaszból, akkor dupla anyagi kiadás.

2021. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
71%

"Illetve tudom,hogy undorító dolog..."


az az undorító, h. kérik, nem a kérdésed!


egyedül ebben a fos országban van ilyen, más országok csak akkor kérnek nyelvvizsgát, ha külföldiként mész oda tanulni.

2021. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

És pl.ha mégsem lenne nyelvvizsga moratórium es beragad a diplomám,diák már nem leszek, tehát gyakornok sem leszek,akkor kirúgnak a cégtől és munkanélküli leszek egy nyelvvizsga miatt?:( mert akkor esküszöm meghalok

:((((olyan nehezen kerültem ide be,rengeteg teszt,interjúk.:( és nagyon szeretek itt dolgozni..szinte kitűnő diplomám lenne...

2021. nov. 3. 21:42
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

már bocs, de mikor felvettek, interjúztattak, nem tértek ki a nyelvi kompetenciákra? ők nem úgy tudják, h. olaszul is kéne csacsognod?

ha nekik elég az english, akkor bizti maradhatsz.

én az egyenes utat választanám, elmondanám, h. nem megy az olasz, és esély van arra, h. beragad a diploma, mit ajánlanak.

ha jó munkaerő vagy, biztos kivárják, amíg leteszed.

egy félévben állapodj meg velük, h, júniusig adjanak határidőt neked.


nagyon nagy meló a szakdoga és államvizsga.


én is úgy voltam, h. meglesz a kitűnő, de csak 4-es lettem, egy nagyon picin múlt, tehát inkább erre koncentrálj most

2021. nov. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Nem ,hiszen a munkához nem kell olasz,csak angol,így csak az angol nyelvvizsga bizonyítványt kérték be.

Ezt csak az egyetem kéri,hogy 2 fajta nyelvből legyen felsőfok.

2021. nov. 3. 21:59
 6/29 A kérdező kommentje:

Igazából még a nyelvvizsga moratóriumban reménykedek,hogy erre a félévre is meghosszabbítják. Szerintetek van eá esély?

Tudom,hogy sokan nem értenek egyet vele,és most kapni is fogok ezért,de tényleg mehéz még azt is teljesíteni most,így ebben reménykedek.

2021. nov. 3. 22:00
 7/29 anonim ***** válasza:
87%
igen, én is így vagyok vele, gyógyszerészi diplomámat nem tudom átvenni, sőt több etk-n tanulónak sincs meg, pedig rendelgetik őket ki rendesen... Indítani kéne egy petíciót sztem, tavaly bejött!
2021. nov. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%
nekem meg előtte 16 hetes gyakorlatom lesz, gondold el így milyen nehéz, másik héten meg rögtön államvizsga..:/
2021. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
7es és elhelyezkedni sem tudsz így,nem vesznek fel,hogy csak abszolváltál de a diploma beragadt?
2021. nov. 3. 22:08
 10/29 A kérdező kommentje:

Nekem már se nappalom,se éjjelem,annyira kivagyok emiatt az egész nyelvvizsga ügy miatt :(((

Tavaly még jelentkeztem egy tanfolyamra,de a korona miatt csak online volt,így konkrétan semmit nem ért.

2021. nov. 3. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!