Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Beadandó határideje - lehet...

Beadandó határideje - lehet ezzel valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Az egyik oktatónk 4 db beadandót kért két hete, azt mondta, hogy november 4. a határidő. Szerintem ez azt jelenti, hogy ma (november 4-én) még be kéne tudnunk adni (online), de éjfélkor lezárta a felületet. Én leadtam már tegnap délelőtt az összeset, de sok szaktársam éjfél utánig dolgozott a feladatokon. Lehet valamit tenni? Vagy a november 4-i határidő azt jelenti, hogy 4-én már nem lehet leadni, csak előtte?


Amúgy levelezőn tanulunk, egyszer találkoztunk az oktatóval, nem ismerjük, de a felsőbbévesek szerint nagyon szigorú. Az online felületen nem jelezte a határidőt, csak órán mondta (pedig a leadási felületen van olyan opció, hogy kiírja a határidőt és akkor automatikusan lezár, a többi tanár így szokta csinálni, mert akkor pontosan látjuk, hogy mennyi időnk van még, és nincsenek félreértések).



2021. nov. 4. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
November 4-e 00:00 az sajnos ugye most éjfélkor volt. Technikailag már a mai nap, de valóban megtévesztő ez a tájékoztatás, legalább annyit illett volna, hogy a beadás felületén jelzi egyértelműen. Egy ilyen szigorú, vaskalapos tanárral lehet nem is tudtok mit kezdeni.
2021. nov. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez a négy beadandó amúgy az aláírás feltétele, plusz a későbbi vizsga eredményébe is beleszámítanak majd. Ma van ezzel az oktatóval óránk, de nagyon sokan nem tudnak elmenni (én sem), mert ugye dolgozunk, és az egyetemi szabályzatban lévő maximum kéthetenkénti órák helyett minden héten van óránk, és nem hétvégén, hanem csütörtök-péntekenként (kivéve 3 szombatot az EGÉSZ félévben). Ennyi szabadsága egyikünknek sincs, egyéb megegyezés a munkáltatóval pedig sokunknak nem opció.
2021. nov. 4. 09:27
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Eddig mindig úgy volt, hogy aki csak napot adott meg, az aznap még engedte leadni, aki meg nem egész nap engedte, az pontosan megadta, hogy pl. 12:00-ig lehet feltölteni, vagy előző nap 23:59, vagy ilyesmi. :(

2021. nov. 4. 09:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem volt korrekt a részéről, hogy nem tette egyértelművé a határidőt. Én a többiek helyében e-mailben elküldeném neki a beadandókat.
2021. nov. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek veletek, ha 4-ét mond, akkor az aznap éjfélt jelent, hacsak ki nem hangsúlyozza, hogy Ő mást ért alatta.
2021. nov. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem elrontotta, ha éjfél a határidő, akkor 23:59:59-et szoktak beállítani. De ha az volt kint, hogy ma 0:00, akkor az már biza elmúlt.
2021. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha a mai napot adta meg, és nem tudnám leadni a feladatot, mert lezárt a határidő lejárta miatt, én egész egyszerűen hivatkozva arra, amit mondott (hogy nov 4. a határidő, és biztosan hibás a rednszer, hogy már nem engedi feltölteni) elküldeném neki privát csevegésben a doksikat. Ha ezt többen is így teszik (állítják, hogy MA van a határidő, ami a MAI napot még magába foglalja), akkor nem nagyon fog tudni mit csinálni, kénytelen lesz elfogadni.

Ha nem, akkor biztosan a tanszékhez fordulnék segítségért. Nem a tanárt bemártva, csak jelezve, hogy a megbeszélt határidő ellenére az online felület valamiért (rossz beállítás, bug, mit kell ezt nektek tudni?) korábban lezárt, így más úton tudtátok csak IDŐBEN leadni.


Amúgy pont a héten adtam le egy olyan feladatot, aminek 1 éve lejárt a határideje. Nem volt gáz, elnéztem a félévet és rossz helyre töltöttem fel. A tanár meg ezután nemes egyszerűséggel átírta a határidőt jövő hétre.

2021. nov. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Hivatalosan, ha a határidő egy adott nap, és azon belül nincs más megadva, akkor az adott nap utolsó perce a határidő. Szóval ha a tanár november 4.-ét adta meg, akkor reklamáljátok meg, legrosszabb esetben pedig a felsővezetésnek kell a problémát jelezni.
2021. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akik nem tudták tegnap leadni, azok végül elküldték e-mailben, majd kiderül, hogy mi lesz. Engem ugyan ez most nem érint, de szerettem volna tudni, hogy én gondolom-e rosszul, hogy mit jelent ez a határidő.

2021. nov. 4. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!