Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Pázmány Péter Katolikus...

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem hallgatói melyik kollégiumokban szoktak lakni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ezeket a kolikat ajánlják a PPKE JÁK oldalán


A Kollegium Terezianum egy egyházi lánykoli, én ott vagyok, többen vagyunk pázmányosok különböző karokról is.

2021. nov. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is Terezianumban vagyok, de az egyetemnek van új kolija is, a Barat Szent Magdolna kollégium, ill a Stephaneum Szakkollégium
2021. nov. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Mennyire nehéz ezekbe férőhelyet szerezni?

Az egyetem mennyire segít abban, hogy mindenki tudjon valahová bekerülni?

Tudnátok mesélni nekem a kollégiumotokról?

Előre is köszönöm!

2021. nov. 26. 12:34
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


A pázmányos kolikról nem tudok nyilatkozni, de általában vannak kritériumok, gyakran motivációs levelet is kérnek, vagy pl függhet a bekerülés az anyagi hátteredtől, vagy hogy milyen messze laksz stb.


[link]

A Terezianum tulajdonképpen 2 utcányira van a jogi kar épületétől és a Sophianumtól. Szóval elég közel, én ezt nagyon szeretem benne. Viszont maga a koli nem egy újonnan felújított épület, régi stílusú és a bútorok is régebbiek, de abszolút megszokható.

Jelentkezéshez kell írni egy önéletrajzot és kell egy egyházi ajánlólevél is. Semmi extra. Viszont van egy várakozási lista, mert nincs olyan sok hely, mint amennyien jelentkeznek. Úgyhogy hamar kell, lehetőleg már nyár elején vagy májusban. Illetve úgy emlékszem, csak azok kerülnek be, akiket állami ösztöndíjas helyre vettek fel egyetemre, erről igazolást is kell majd küldeni.


Az egyetem abban nem segít, ha külsős koliba akarsz bekerülni.

#1 vagyok

2021. nov. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!