Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan álljak neki az emelt...

Hogyan álljak neki az emelt történelem érettségi felkészülésére? Mások hogyan készültek fel rá?

Figyelt kérdés

Mivel kezdjem?

Már csináltam érettségi feladatsort és rájöttem hogy rengeteg hiányosságom van...

Kezdjem el az írásbeli témáiról cikkeket olvasni? Vagy jegyzeteljem ki a fontosabb megoldásokat a témakörökhöz?

Nemrég megtaláltam a kerettantervi követelményeket, ott láttam a témaköröket. Egy témakör 1 tételt foglal magába? Elnézést kérek ha butaságokat írok, nagyon nem vagyok tisztában a dolgokkat.


Ti hogyan készültetek fel rá?



2021. nov. 27. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nagyon jó felkészítő könyvek. Én a szóbeli tételek alapján haladtam, kidolgoztam őket és megtanultam. Mentem szépen sorban. Emellett gyakoroltam a korábbi emelt érettségi feladatsorokat.

1 témakör több tételt foglal magába.

2021. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)


Tudsz ajánlani egy szerinted nagyon jó felkészítő könyvet?

A szóbeli tételeket még nem tudom, elvileg decemberben jönnek ki. Akkor arra még várok egy kicsit.

2021. nov. 27. 13:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Farkas Judit féle könyv, ilyen narancssárga.

2021-es jött ki, kb mindig megegyeznek a tételek.

2021. nov. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én vettem több könyvet is, egyrészt a B. Mátyus Gyöngyi-féle Történelem - érettségi témavázlatok, másrészt a Boronkai Szabolcs-féle Érettségi témakörök vázlata történelemből van meg. Vettem olyat is, ami kifejezetten a komplex esszékre fókuszál. Korábbi feladatsorokat is érdemes oldani, ahogy az előttem szólók írták.
2021. nov. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!