Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mertek kérdezni, segítséget...

Mertek kérdezni, segítséget vagy több időt kérni az oktatóktól, ha valamit nem tudtok? Szerintetek mi fér bele és mi az, ami már pofátlanság?

Figyelt kérdés

Általában elég sok kérdésem van a tárgyak teljesítésével kapcsolatban, mert a tanáraink nem szoktak megosztani velünk elegendő infót, esetleg az utolsó pillanatra hagyják, nem fogalmaznak egyértelműen, nincsen feltüntetve a tárgytematikában stb.

Ilyenkor mindig a szaktársakhoz szoktam fordulni először, de általában azt tapasztalom, hogy mások szintén nem tudják a választ csak nem is érdekli őket, nem foglalkoznak vele, eszükbe sem jut rákérdezni stb. Sokan nem is válaszolnak a megkeresésemre vagy csak letudják annyival, hogy “nem tudom, szólj ha kiderült” vagy ilyesmi.

Ugyanez van a határidőkkel is. Mindenki panaszkodik, hogy minden zh és beadandó és vizsga az utolsó hétre lett berakva stb., de ezt senki nem meri jelezni a tanároknak, hogy pl. esetleg kitolhatnánk-e a az egyik beadandó határidejét plusz egy héttel, hogy normálisan meg tudjuk oldani azt is. Partnerek szoktak lenni, ha előre szólunk.

Általában én szoktam rákérdezni ezekre a tanároknál, de így mindig hülyén érzem magam, hogy akkor most megint én vagyok az értetlen, aki megint nem érti, aki megint több időt kér stb. és nem akarom állandóan zaklatni sem a tanárokat. Most megint az a helyzet állt elő, hogy lassan le kell adni egy beadandót, de senki nem tudja mit kell csinálni, nyilván senki nem akar szólni és már nekem sincsen pofám megint szólni, hogy akkor megint én legyek “a problémás hallgató”…


2021. dec. 5. 13:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!