Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi segít a stressz ellen?...

Mi segít a stressz ellen? Hogy koncentrálni tudjatok a tanulásra és haladjatok?

Figyelt kérdés

Most éppen két beadandó miatt aktuális a kérdés, amit jövő hét hétfőig kell leadnom, de nálam ez egy rendszeres probléma. Nem is az okozza a gondot, hogy ne tudnám megoldani a feladatot, ne lenne elég időm, ne tudnám rávenni magam a készülésre stb., hanem a stressz, szorongás, pánik. Sokszor már hetekkel előre aggódok azon, hogy majd le kell adnom egy beadandót, de ezt is kell csinálni, azt is kell csinálni és előre félek attól, hogy ezeket hogyan fogom tudni megoldani, nehogy kicsússzak az időből, biztos sok időt vesz majd igénybe, hogyan fog beleférni stb. Így hiába állok neki a tanulásnak, nem tudok rendesen koncentrálni, hiszen nyugtalan vagyok, stresszelek, szorongok. Sokat sírok is, nem tudok rendesen aludni sem.

Tudom, hogy ezzel kellene kezdenem valamit, de nem tudom mit. Illetve nem nagyon van olyan időszak, amikor csak nyugodtan hátradőlhetek és pihenhetek egy kicsit anélkül, hogy azon járjon az agyam, hogy most milyen feladat van még hátra, mit kell megtanulni, minek mi a határideje stb., mert mindig van valami. Így pihenéskor is sokszor inkább csak bűntudatom van, hogy miért nem az egyetemmel foglakozom, mennyi időt elpazarolok a tanulás helyett. Miközben nyilván szükségem lenne arra is, hogy a tanulás mellett kikapcsolódjak.


2021. dec. 5. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Tipikus egyetemi élet:/ hány éves a szakod? nekem 5 év, most vagyok végzős, és még az utolsó évben is stresszelek. Mondjuk nekünk nem beadandók vannak, hanem zh-k, de azok kőkemények, talán gondolj arra, hogy ezek lehetnének éles zh-k is. Nekem a cicám, istenhit és a sport segít.(bár az utóbbit nem mindig csinálom :D)
2021. dec. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ebben a naptár sokat segített. Pontosan beírtam, hogy mikor mit csinálok és azt be is tartottam és csak arra koncentráltam. A pihenést is beleírtam, kötelező jelleggel.
2021. dec. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Három éves a szakom, most vagyok végzős én is. Úgyhogy már nincsen sok hátra, de annyira nem vigasztal mert úgy érzem csak most jön még a neheze... az utolsó félévemben is sok órám lesz még, most is csomó beadandó van, szakdogát kell írni stb. Mindennel egyszerre kell foglalkozni. Ez a legrosszabb, mert a szorgalmi időszakban is óráról órára készülnöm kellett az összes tárgyamra, úgyhogy nem is tudtam volna mondjuk előre készülni, előre megírni egy-egy beadandót, hogy ne minden a félév végére maradjon. Szóval én is mindig felírom és bejelölgetem, hogy mivel meddig kellene elkészülnöm és beosztom az időmet csak sajnos nincsen túl sok variáció, kb. mindig készülnöm kell valamire, nem tudom máshogyan beosztani. A zh-knak vagy vizsgáknak amúgy még esküszöm jobban örülnék, mert azokra "csak" tanulni kell, így pedig látástól vakulásig olvasok és írok...
2021. dec. 5. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy jövőre mit fogsz ilyenkor csinálni,s mennyire büszke leszel magadra, hogy ezt megcsináltad:) Már nincs sok hátra, rád az alsóbb évesek irigykednek, hogy már a végén vagy:)
2021. dec. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!