Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha alkalmatlan...

Mit csináljak ha alkalmatlan vagyok a jogosítvány megszerzésére?

Figyelt kérdés

100%-os lett a kresz vizsgám azt hittem tök jól fog menni minden. Az első oktatómnál 54 órát vezettem, de nem igazán haladtunk egy idős oktató volt már mindig csak szunyókált volt hogy majdnem nekimentem egy kocsinak parkolásnál akkor is ha én nem kapcsolok az utolsó pillanatban Ő nem vette vonla észre... Szóval nem haladtam a pénz meg csak ment és átkértem amgam egy másik suliba.

Ott 4 óra után mondta az oktató, hogy itt komoly gondok vannak és 100 óra biztos kelleni fog. Úgy volt, hogy kimentünk a rutinpályára ott simán ment minden. Aztán forgalomba mentünk és az volt például más, hogy ő beszélt (az előző ugye csak ült mint egy kuka) és mikor beszéltem vele akkor ránéztem és ez baj volt. Meg ha váltottam mindig megnéztem, hogy jó helyt van-e a váltó. Akárhogy is nem akartam automatikusan oda ment a szemem. Amikor sokáig volt piros (60 mp) akkor elkezdtem kalandozni néztem a járókelőket, az utcát és nem vettem észre hogy váltott.

Meg lassan reagáltam dolgokra. És azt mondta, hogy így nem megy. Hiába tudom a dolgokat ha bestresszelek. Meg ez a figyelem megosztás sem megy, hogy megyek előre és közben előre is nézzek, meg a tükörbe is + a zebra, meg a kerékpár út. Borzasztó mennyi értékes erőt köt le.


Ilyenkor mi legyen a teendő? Azt mondta az oktató, hogy menjek sokat biciklivel forgalomba talán az segít. Meg vannak ilyen számítógépes játékok amik segítenek, hogy gyorsabban döntsek. Pszichológushoz kéne menni vagy van valami pályaalkalmassági vizsga is, egyáltalán ez fejleszthető? Még az is lehet, hogy automata váltóssal könyebben menne, mert az a legstresszesebb, mikor lassítok és visszakell váltani 4-ből 2 be, ugye irányjelző, lassítás, váltás, a körültekintésről ne is beszéljünk, plusz még a kormányzás is (na jó az megy, de akkor is sok mindenre kell figyelni...) Úgy látom, most jelenleg csak pénzkidobás lenne vezetni menni.



2021. dec. 5. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Nincs semmi baj veled. Örök érvényű szabály, hogy az ember vezetni nem az oktató mellett tanul meg, hanem akkor, amikor „magára van utalva”. Én is voltam hasonló helyzetben, mint te (nálam mondjuk az volt a baj, hogy ha valamit jól csináltam, azért is beszólt az oktató... például konkrétan lecseszett, hogy 30-as táblánál miért nem 32-vel megyek), és valóban igaz volt, hogy amíg arra figyeltem, hogy az oktató mikor miért fog flegmázni velem, akkor nem tudott úgy menni a vezetés. Aztán meglett a jogosítványom, és a vezetésemmel nincs semmi probléma (legfeljebb kisebb hibák, de embert nem öltem).


Annyi a lényeg, hogy valahogy vergődj át a vizsgán. Az alapokkal biztosan nincs gond, a vizsgán pedig 1 órán keresztül csak sikerül koncentrálnod. A többi majd jön magától.

2021. dec. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőség is van, én innen nem tudom megmondani melyik áll fenn.

1. Valamilyen pszichés tulajdonságod miatt alkalmatlan vagy az autóvezetésre. Ritka az ilyen, de előfordul.

2. Szimplán csak rossz periódusban vagy, túlterhelt vagy, idegileg kimerült és mostanában nem jön össze semmi. Ez majd elmúlik idővel.

3. Egyszerűen csak még több gyakorlásra van szükséged.

4. Az oktatód egy idióta, és csak stresszel össze-vissza feleslegesen. Nekem a teherautós oktatóm volt ilyen. Folyamatosan szidott. Bármit csináltam, minden rossz volt. Ha óvatosan lassan mentem az volt a baj, ha bátrabban akkor meg az. Teljesen feleslegesen idegesített úgy, hogy közben semmi értelmes dolgot nem mondott, hogy pl. erre és erre figyelj. Egy idő után tényleg eljutottam arra a pontra, hogy totál hülyeségeket csináltam az idegességtől.

Lehetőségek:

1. Maradsz és gyakorolsz tovább az oktatóddal.

2. Oktatót váltasz.

3. Iskolát váltasz.

4. Ha esetleg nagyon forgalmas, kaotikus helyen zajlik az oktatás elmész valami nyugisabb helyre letenni a jogsit.

5. Elmész PÁV vizsgálatra, és megtudod hogy alkalmas vagy-e autóvezetésre.

2021. dec. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Amíg fiatalabb az ember: 18-19, addig általában sokkal kalandozóbb a figyelme. Velem az volt, hogy pl. az úton állt egy autó és bementem mögé 1.5m-re, amikor kérdezték, hogy miért nem kerültem ki, nem tudtam megmondani. Idővel alakul ki ez, hogy elkezd látni az ember. Ha nálad annyira rossz a dolog, amennyire írtad, akkor egy darabig tudatosan el kell kussoltatni magadban is a kalandozást meg körülötted is. Ezt is gyakorolni kell.
2021. dec. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

" itt komoly gondok vannak és 100 óra biztos kelleni fog"

Még ha tényleg nem is megy olyan jól, ilyet nem mondhat. 100 óra nagyon sok, előre nem tudja, hogy annyi kell.

2021. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól latod, hogy gond van sajnos.

A valtó nezésenél jutottam erre, mivel 50+oran vagy túl, ami azert adja a tenyt, hogy sokat-sokat valtottál, es bar minden autonak mas kicsit a váltója, de a kialakitasa nem sokban tér el.

Szóval en ebben kezdenem az ok kereséset, mert ez sajna nem ok.


Az oktatóra nezes sem ok, vezetes közben azert az autoban elöl ülők szemkontaktusa menet közben hogy is mondjam, nem gyakori, tanulovezetőkent meg nyilvan tiltott.


Remek ötlet a bringaval közlekedés, de azert kicsit aggódnék, mert ott meg csak nemis a lökössel veszed le a koccanast.


Legjobb az lenne, ha van csaladtag, neadjisten barát aki melle be tudnal ülni es kicsit megnezni hogy is kellene ezt csinalni.

2021. dec. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jó ötlet.

Amúgy másik autóra váltottam és ezekből 50 órát tavaly vezettem le.

Apa javasolta, hogy egész este váltsak az itthoni autón, úgy hogy csak váltás és ne nézzek oda.

Meg, hogy nem létezik, hogy folyamatosan tudok gépelni oldalakat is gépen úgy hogy rá sem kell néznem a billenytyűkre.

Focizok is ott az idén lőttem egy feljutást érő gólt úgy, hogy arccal háttal voltam a kapunak, de tudtam hol van. Szóval ott is a focipályán is annyira ösztönösen jön minden, tudom hova megy a társam mikor mit kell...

PC játékok is jól mennek.

Nem tudom miért van ez??

A vezetés meg ilyen rosszul megy.

Lehet, hogy a stressztől. Mert nagyon félek a haláltól (az átlagnál jobban) és félek, hogy baj lesz. Lehet, hogy ha fegyvert fognának rám, hogy gépeljek be egy oldalt akkor elrontanám.

A testvérem is szemléltette egy példával, olyan mintha a földön végigmegyek egy gerendán az simán megy.

De ha felteszik 50 m magasba 2 épület közé akkor leesnék.

Egyszerűen parázok közben.

2021. dec. 10. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!