Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kereskedelem és marketing...

A kereskedelem és marketing végzettségű mivel fog foglalkozni pontosan az egyetem után? Nem teljesen értem ez a kar milyen végzettséget ad. Hol és milyen munkakörben lehet vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 6. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Nemrégen volt már egy ilyesmi kérdés, bemásolom a válaszomat ide is.


Kezdjük azzal, hogy mi a marketing? Sokan a reklámmal keverik össze, pedig a reklám a marketingnek csak egy nagyon-nagyon kis része.


Ami a marketing valójában:


Piackutatás (ügynökségnél és vállalati oldalon egyaránt)

Szegmens menedzsment (kb. piackutatás + szegmens stratégia)

Marketing- és termékstratégia

Termékfejlesztés (igen, a termékfejlesztést nem kizárólag mérnökök végzik, hanem mérnökök ÉS marketingesek együtt!)

Szolgáltatásfejlesztés

Árazás (ez önmagában is egy hatalmas, kvantitatív terület)

Adatgyűjtés, KPI rendszer, Balanced Scorecard, marketing adattudomány

Értékesítési csatorna menedzsment (viszonteladói hálózat stb.)

E-commerce

Marketinglogisztika

Merchandising (hova és hogyan teszed ki az árut az áruházakba)

Ügyfélszolgálat / panaszkezelés (ez önmagában is hatalmas terület..)

PR

Reklámkampányok (TV, digitális média stb.)

Digitális marketing (weblap, online kampányok stb.)

BTL kampányok, event management, eseményszervezés

Márkamenedzsment, arculattervezés

Franchise rendszer

Értékesítési hálózat, sales menedzsment

Belső kommunikáció, intranet


Remélem nem hagytam ki semmi fontosat. A fentebb felsorolt tevékenységek nagy része önálló foglalkozás, sőt, önálló osztály a nagyobb cégeknél! (Így van árazási osztály, ahol árazási szakértők dolgoznak stb. De például az e-commerce akár több osztály munkája is lehet!).


Amint látod a marketing egy nagyon széles skálát átfogó terület, amiben helyet talál magának az elemző, matekos elme éppen úgy, mint a kreatívok, dizájnerek, szövegírók, vagy akik csak szeretnek dolgokat elintézni, vagy terméket létrehozni, vagy valamilyen klassz szolgáltatást csinálni.


Én általában azoknak ajánlom a marketinget, akikben erősebb a kíváncsiság és a kreativitás, mint a kockázatkerülés. Ha inkább visszahúzódó, kockázatkerülő típus vagy, és szívesebben bíbelődnél hatalmas Excelekkel, akkor lehet, hogy jobb, egy pénzügy-számvitel.


De ha inkább az a vágy fűt, hogy klassz szolgáltatásokat és termékeket csinálj, hogy lásd a munkád végeredményét, szeretsz emberekkel kommunikálni, ötletes vagy, lobog benned a tenni akarás, akkor inkább a marketing.


Matek-szeretőknek is kiváló terület, főleg egy ELTE Survey statisztika mesterszakkal megfejelve.


Itt is írtam a szakról bővebben:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul.. – 15. hozzászólás

2021. dec. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. dec. 7. 23:47
 3/3 anonim válasza:
Első hozzászóló jól összefoglalta - nagyon nehéz a marketing szakmát egzakt módon elmagyarázni. Rengeteg részterülete van, és a ker-mark. diplomával sales, customer service, HR és még sok más területen elhelyezkedhetsz, lényegében egy Jolly Joker az üzleti világban. Én másfél éve végeztem a szakon, marketingre specializálódtam. Így két fő útvonalat választhattam, vagy ügynökségnél helyezkedem el, vagy pedig megrendelői oldalon, egy márkát képviselek. Én az utóbbi mellett döntöttem, így azóta több márkánál is dolgoztam mint marketinges. Arra készülj fel, hogy nagy a verseny, és törtető attitűd szükséges. A kommunikáció és a kapcsolatok rendkívül fontosak. Viszont változatos, kreatív, izgalmas munka az irodai pozíciókon belül.
2021. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!