Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment szakkal egyetem után merre tovább?

Figyelt kérdés
Ha gazdálkodás és menedzsment szakra mennék, milyen kilátásaim lennének egyetem után? Milyen munkák vannak ezzel a szakkal kapcsolatban/milyen munkához szükséges? Milyen a fizetés?

2021. dec. 8. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
En ezt tanulom, 3.felevemben jarok. Testverem 2 eve vegzett, o a Navnal helyezkedett el, de a tanultakat nem hasznalja, viszont a nem diplomasok kb 100 ezerrel kevesebbet keresnek ott. Az unokatesom kb 10 eve vegzett ezen a szakon, o egy multinal van eleg magas pozicioban. Egyikojuk sem ment mesterre, en sem tervezem. Ha ezt valasztod akkor torekedj arra, hogy kitunj a diplomaddal, hisz sok szak ad kozgazdasz diplomat. Erdemes tobb nyelvet beszelni vele vagy nagyon jol ismerni az infot. A gazdment ugy szoktam leirni hogy minden kozgazdasz szakbol egy kicsi :)
2021. dec. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ennél az alapképzésnél, éppenhogy érdemes mesterre menni, pont azért mert elég általános. Egyébként, ha elkezded úgyis rá fogsz jönni mi az ami érdekel a gazdaságban.

pl.:

Ha a marketing -- marketing msc

ha a pénzügy -- pénzügy msc

ha könyvelés, adózás tetszik meg -- számvitel msc

ha a külkereskedelem, világgazdaság -- nemz. gazd msc

ha nagyon bejön a mikro-makro, megy a matek és inkább az elméleti közgáz jobban bejön, mint az üzlet, menedzsment akkor -- közgazdasági elemző


A gazdmen egy nagyon jó alapszak, mert nagyon sokfelé tudsz vele orientálódni. Érdemes legalább 2 nyelvet jól beszélni ,Angol mindenképp és német-spanyol,olasz,francia, holland, svéd, dán közül választani. Erasmus lehetőségeket is érdemes kimaxolni, ezek mind jól mutatnak az önéletrajzban, esetleg a szakmai gyakorlatot külföldön csinálni. Én gazdmenen végeztem , most Svédországba csinálom a mestert Finance szakon, nagyon jó gyakornoki helyem van (BIG4, igaz nagy a hajtás, de hát a magas fizetést nem ingyen adják). Ha megteheted, akkor menj külföldre mesterre, mert ha M.o-n akarsz maradni itt nagy szó ha külföldi msc-d van , bár ha egyszer kimész hidd el haza nem akarsz jönni.

Egyetemek közül Budapesten BCE, ELTE, BME és BGE közül válogatnék, (Én BME-n végeztem, nem volt egy láblógatós a szak, matek elég kemény volt, de nagyon jól éreztem magam itt)

2021. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, fizetést kihagytam, itt Svédországba akik vannak teljes munkaidős ismerőseim , big4 35-38.000 SEK-t keresnek kb 3700-3800 EUR (persze ez kb 2 évente megy feljebb)

Otthon kb nettó 300-350 a kezdő fizu (Szerintem)

2021. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!