Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy az erdélyiek...

Hogy lehet, hogy az erdélyiek gyorsabban beilleszkednek a budapesti egyetemekre, mint a vidékiek? Egy "vidéki" városi

Figyelt kérdés

Egy vidéki megyeszékhelyről származom, és azt vettem észre, hogy azok közül, akik nem Bp.-re jártak már ezelőtt is iskolába (bejártak vagy budapestiek), azok közül az összes eddig Erdélyben élt egyetemi társam villámgyorsan megszokta itt a dolgokat, egy hónap után ismerik az összes főbb helyet, eligazodnak, olyan táskájuk van, mint mindenkinek, eligazodnak, én meg hónapokig szoktam csak a közlekedést, például a villamos furcsa volt nekem, nemhogy még az apróságok.

Amúgy mások is mondták már tőlem függetlenül ezt pont Erdélyre, szóval nem én egyedül találom ki ezt a jelenséget :D


Szerintetek hogy lehetséges?

Nyilván azért kérdezem, mert én is szeretnék hozzájuk hasonlítani valamelyest, hogy jobban beilleszkedjek.



2021. dec. 16. 09:48
A kérdező szavazást indított:
Ahol ők éltek előtte, jobban hasonlít Budapestre.
Sokat tesznek érte, mert félnek, hogy nagyon kilógnak, ezért nyitottak.
Minél többet járkálsz el, annál többet ismersz meg.
Egyéb, leírom kommentben.
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkább csak te vagy a különleges állatfaj
2021. dec. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
hat ha egy barlangban no fel az ember akkor az aszfaltozott utat kell eloszor megszokni. a vasut meg a villamost az lvl10
2021. dec. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es ezt nem értem. Megyeszékhelyen nőttem fel (csak nem Bp.-n), te milyen barlangra utalsz? Rendes út volt buszokkal és nem volt mindenkinek ugyanolyan táskája. :D
2021. dec. 16. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam erről, és magam körül nem is tapasztaltam igazából, hogy különböző helyről származó emberek más tempóban illeszkednének be Budapesten. Szerintem egyéni személyiségtől függ, hogy ki milyen gyorsan találja meg a helyét. Persze eleve ahhoz is egyfajta személyiség, határozottság, kíváncsiság kell, hogy valaki (kvázi) külföldre menjen tanulni, a kevésbé kalandvágyóak/kevésbé talpraesettebbek valószínűleg nem is jönnek Budapestre.
2021. dec. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hmmm négyes, ebben valóban lehet valami, erre spec nem gondoltam.
2021. dec. 16. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!