Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztika szakra fogok...

Anglisztika szakra fogok jelentkezni. Most emelt angoloztam és megkaptam mellé a b2 es nyelvvizsgát is. Akik anglisztikàn vannak nagyon nehezek az anyagok?illetve nehéz megszokni hogy majdnem minden angolul van?

Figyelt kérdés
Még soba nem voltam teljes angol óràn ahol végig angolul beszélt a tanár,és félek hogy nem fog menni

2021. dec. 31. 20:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%
Anglisztika szakra mentel, kemeny lesz es meg annal is kemenyebb.
2021. dec. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz nehéz megszokni, a második hónapban már megszokod. Erős B2 a bemeneti követelmény, nyilván arra épül, és napról napra jobban fogsz tudni angolul. Évvégére C1 lesz a nyelvi vizsga. Addig is olvass szépirodalmat is angolul, merthogy azt fog kelleni, meg minden egyebet is az interneten, ne csak egyszerűeket. És szótározz, hogy gyarapítsd a szókincsedet. Egy fél év előnyöd van azokhoz képest, akik ezt csak májusban fogják letenni.
2021. dec. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Woow elsö,ennyire nehèz a szak?
2021. dec. 31. 22:13
 4/30 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy, az első fix, hogy nem ott tanul.
2021. dec. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Maga az anyag nem nehéz olyan értelemben, hogy (pár elvontabb nyelvészetes tárgytól eltekintve) nem bonyolult megérteni, nem atomfizika. Inkább időigényes: sok-sok angol szépirodalmat és szakirodalmat kell olvasni (természetesen eredetiben), és sok évközi írásbeli beadandó van. De ezeket szorgalommal mind jól lehet teljesíteni, ne aggódj. Nem nehéz megszokni, hogy minden angolul van, csak járj be rendesen az órákra. Szemináriumokon hozzá kell tudni szólni spontán (helyes angolsággal) a témához, így bár hivatalosan B2 a belépő szint, használd ki az időt, addigra próbáld minél inkább erős C1 irányába tornászni az angolod.
2022. jan. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek, nem nehéz, csak időigényes (és nem is túl hasznos).
2022. jan. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%
A helyedben erősen megfontolnám, míg nem késő, hogy anglisztika szakra menjek. Nem azért, mert nehéz, hanem azért, mert az anglisztika alapdiploma munkaerőpiaci értéke szinte nulla. Még a mesterszaké is. Szinte semmit nem lehet kezdeni vele: fordítóra és tolmácsra alig-alig van szükség; még a fordító és tolmács mesterszakon végzetteknek (amihez egyébként egy másik nyelvet is felsőfokon kell beszélni) is jó, ha az ötöde (aki protekciós) tud elhelyezkedni. Esetleg elmehetsz nyelvtanárnak egy nyelviskolába, de ha ilyen szándékaid vannak, akkor a kétszakos tanárképzéssel többre mész, biztosabb lábakon állsz. Ha nem akarsz tanárkodni, vagy a tudásodat nem használva egy irodában adminisztrátorkodni, akkor felejtsd el az anglisztika szakot. A legnagyobb ugyanis annak az esélye, hogy fölöslegesen elvesztegetsz éveket (és állami támogatást), mert semmire nem mész vele.
2022. jan. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Nagyon sokat olvastam ès sokan azt írtàk hogy egyböl el tudtak vele helyezkedni.Úgyhogy szerintem ez egyèn függö,emellett külföldre is gonolkodom hogy kimenjek dolgozni mondjuk angliàba ahova jó ha azèrt egy diploma van.
2022. jan. 1. 09:52
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ezt még tényleg gondold át. Mit gondolsz, mit kezdhetsz majd az anglisztika diplomáddal (ami semmilyen konkrét szakmát, közvetlenül hasznosítható tudást nem ad) Angliában az angol anyanyelvű angolok között, akik születésük óta abban élnek, amiről te 3 évig csak hallomásból tanulsz? Erasmussal egy félévet ki lehet menni bulizni míg tanulsz, de ha ott képzeled el a jövőd, semmilyen előnyben nem leszel ezzel a diplomával, ugyanolyan nem diplomás munkát tudsz majd végezni, mint a többi kelet-európai bevándorló.
2022. jan. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Anglisztikával ha jol tudom mesterkèpzésen tanàr is lehetsz meg forditó is illetve cégeknèl asszisztens.

A nagy igazsàg az hogy még most se tudom mi szeretnèk lenni viszont ez egy tökèletes ugródeszka lenne mert a nyelvek felè hùz a szívem

2022. jan. 1. 11:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!