Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el,hogy átengedje...

Hogyan érjem el,hogy átengedjen a vizsgán?

Figyelt kérdés

A főiskolán vagyok 3. éves, és rettegek a jövőheti vizsgától. A tanár meg akarja buktatni azokat, akik hiányoztak akár 1 előadásról is. Nos én is közéjük tartozom, de nem ellógtam, hanem betegség miatt voltam távol.

Igazolás nem érdekli. Régi, vaskalapos tanár, ennél kevesebbért is buktatott már.


Hogyan tudnám mégis elnyerni a szimpátiáját? Az anyagot úgy érzem tudom, de félek, hogy megaláz, és tanulhatok, aggódhatok ismét.

Tanulmányi osztály vagy évfolyamfelelős segíthet?



2022. jan. 2. 18:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem segíthet senki. Ha tudod az anyagot, átenged. De ha valóban ragaszkodik ahhoz, hogy 1 hiányzás miatt is buktat, meg kell nézni a tvsz-t erre vonatkozóan.
2022. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nyilván a hivatalos indoklása nem az lesz, hogy hiányoztam.
2022. jan. 2. 19:00
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
Nem is köteles egy érdemjegyet az oktató indokolni.
2022. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szégyen ahogy kiskirálykodik egy két oktató
2022. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Hát egy egyetemen nagyon sokat ki kell bírni.
2022. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Azért sokszor egy-egy tanárnak csak a híre rossz. Van hogy pár hallgató kelti a rossz hírét, minden pletykát nem szabad elhinni.


Plusz. Érdemes úgy bemenni (ha szóbeli) vizsgázni, hogy bekapcsolt hangrögzítővel. És felveszed a vizsgát. Ha bukó, akkor megkérdezed, hogy indokolja. Ha ráfogja az 1 hiányzásra, akkor ki tudod magad menteni, illetve behozhatod a TVSZ-t is. Ha az sem hatja meg, van valami a zsebedben, amire tudsz panaszt tenni. Igaz a hangfelvételre a legvégső -vannak tanúk is- esetben hivatkozz, esetleg anonimizálva juttasd el a megfelelő fórumra.


Senki sem mindenható, sokszor azért tűnnek a tanárok annak, mert mindenki be van fosva, és nem mer semmit sem lépni. Pedig lehetőség van bőven. Az első szakomon én sem mertem szólni, a mostani szakomon meg bőven felemelem a hangomat, és nem egy tanárt, de néha még a dékánhelyettest is sikerült jobb belátásra bírni... Az egyetem sem hülye, ők sem akar törvénytelen dolgot tenni, azt meg pláne nem, hogy a hülyeségük miatt szankcionálják őket.

2022. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
13%
Na, ha megcsinálod amit a 6. írt, azon az egyetemen te nem fogsz diplomát kapni.
2022. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Az garantált hogy akkor nem lesz diploma
2022. jan. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%
7. Te biztosan nem kapnál, mert buta vagy, és lövésed nincs a dolgokról ajánlanám figyelmedbe az egyetem szabályzatait, meg esetleg néhány törvényt.
2022. jan. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Mivel én már kaptam diplomát, tudom, hogy mi mivel járhat. Nem javaslom a kérdezőnek, amit ajánlasz, törvény ide vagy oda.
2022. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!