Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen terveik vannak az...

Milyen terveik vannak az angol vagy olasz nyelv tanár szakos hallgatóknak? Milyen levelezőn tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés

A kérdésem angol vagy olasz nyelv tanár szakon tanulókhoz és azokhoz a tanárokhoz szól, akik csak pár éve kezdtek el tanárként dolgozni.


Jelenleg agrár területen tanulok, és ha azt befejeztem, azt tervezem, hogy angol-olasz szakos tanárnak tanulok levelezőn.


Elég korán kezdtem nyelvet tanulni és nagyon a szívemhez nőtt. Szeretnék én is olyan jó tanár lenni, mint az én tanáraim voltak.


Milyen a levelező, akkor ha van már egy (teljesen másik) területről diplomám? Ekkor kevesebb félév is van, és a tananyag is rövidebb?



2022. jan. 5. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Előre szólok, hogy a tanárképzés ezer sebből vérzik. Ha teljesen más területről van diplomád, azzal nem vagy előrébb. Osztatlan tanárképzésben lehet tanári végzettséget szerezni, és ez (én úgy tudom, de ha tévednék javítsatok ki) csak nappali tagozaton van, levelezőn nincs. Bizonyos mesterszakos diplomával (ill. újonnan már mester közben is) lehet egyszakos tanári diplomát szerezni és ez azt hiszem van levelezőn is. De alaposan utána kéne olvasnod a dolognak a Felvin és az egyetem honlapján.
2022. jan. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már olvasgattam a Felvit, és agrár területes diplomával is lehet levelezőn tanulni, és azt hiszem 3-4 félévet írtak. Csak a gyakorlati megvalósításra vagyok kíváncsi.
2022. jan. 5. 23:28
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Felvételizned kell az osztatlan 10 féléves tanárképzésre, ami csak nappalin lehetséges. Az agrárdiplomából semmit sem fognak beszámítani, egy emelt érettségit kell produkálni. Azt is meg kell nézni, hogy ez a szakpár létezik-e. Továbbá, mivel már legalább 6 félévet elhasználsz, 6 félév lehet még támogatott. A tanárképzés félévente most kb. 300-350 ezer forint.
2022. jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pedig olvastam, hogy van levelezőn is, és elvileg másoddiplomaként kevesebb félév...


Ezek szerint 12 félév államilag támogatott? Ezt nem tudtam.

2022. jan. 5. 23:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Agráros diplomával nem fogsz tudni rövid ciklusú angol- vagy spanyoltanár képzésre menni.


[link]

2022. jan. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kevesebb. Az agrárdiploma nem fog számítani.
2022. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Több egyetemen van ez a szakpár, kizárólag nappalin és 500 ezer egy félév. Egyik nyelvből emelt kell.
2022. jan. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor erről ennyit. Ha lesz még lelkesedésem még 5 évet tanulni, akkor talán...
2022. jan. 5. 23:53
 9/11 A kérdező kommentje:

Egy félév 500 ezer????


Akkor egyáltalán szó sem lehet róla. 10 félév 5 millió lenne.


Nem azért, de én olyan max. 2-300 ezernél nem gondoltam többre....

2022. jan. 5. 23:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Látom nem vagy képben. 12 félév támogatottad van, ebből az agráron 6 félévet elhasználsz és marad még 6. 6 félévet lehetne még felhasználni és 4-et fizetni kell. De a probléma az , hogy csak nappalin van.
2022. jan. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!