Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent a kötelezően...

Mit jelent a kötelezően választott tárgy az egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vannak kötelező tárgyak,azokat fel is vettem.De nem tudom mit jelent,hogy kötelezőn választott.Azokat mindet fel kell vennem?Történelem BA szakon vagyok.

Köszönöm


2010. szept. 8. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Nem.

Kötelező, mert az ott meghirdetett tárgyakból fel kell venni x számút (vagy a tanév végéig vagy a végzésig), és választható, mert eldöntheted, hogy az adott félévben az ilyen címen meghirdetettek közül melyik ea-t vagy szemináriumot (-kat) veszed fel.

2010. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell mindet, csak bizonyos kreditmennyiségűt, nálunk 24 kreditnyit, és azért kötelezően válaszható, mert 24 kreditnek meg kell lennie, ebből 10 kredit speckol, de nem csak 24 kreditnyi tárgy van meghirdetve, de az összes tárgy szakmai tárgy ellenben a szabadon választhatóval, ahol nem szakmai tárgyakat kell felvenned.


Remélem vmennyire érthető volt.

2010. szept. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben!

Köszönöm mindkét választ!

2010. szept. 8. 12:30
 4/4 anonim ***** válasza:
abból nem kötelező az összes csak egy bizonyos mennyiség. mondjuk ezt még a saját szakomnál se tudom, hogy pontosan mennyi. :-)
2010. szept. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!