Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME villamosmérnöki vagy SZTE...

BME villamosmérnöki vagy SZTE molekuláris bionikai mérnöki?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik Bsc szakot jelöljem meg elsőként? Melyiknél jobbak a kilátások? Ha valaki valamelyik szakon tanul, tudna egy kicsit írni róla?

#egyetem #BME #SZTE #villamosmérnök #BSC #molekuláris bionikai mérnök
2022. jan. 9. 20:03
A kérdező szavazást indított:
BME villamosmérnök
SZTE molekuláris bionikai mérnök
20 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
A molekuláris bionikával az elhelyezkedési esélyek közelébe sem érnek a villamosmérnökökének.
2022. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmèrnök lehetősegei közel a legjobbak mèrnöki területen belül.
2022. jan. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ugyanezen a két szakon gondolkodok.

Nekem azt javasolták, hogy próbáljak meg az alapján választani, hogy az általam érdekesnem tűnő mesterszakokhoz mit fogadnak el. Nekem ez abszolút nem segített (mert mind a kettőt elfogadják az összesnél), de neked lehet, hogy neked ez egy hasznos tanács.

Mások azt mondták, hogy válasszam ki azt, amelyikkel később a legtöbb engem érdeklő irányba el lehet menni. Lehet, hogy ha végiggondolod, hogy igazából mit szeretnél csinálni, akkor kicsit egyértelműbb lesz a válasz.

Most már kezdek a villamosmérnök felé hajlani. Főként azért, mert nem tudom még konkrétan behatárolni, hogy mit akarok. Ugyanis ezzel az összes olyan képzésre bekerülhetek, ahová a bionika jó, de mellette még számos olyan lehetőségem is lesz (például a műszaki képzések többsége) amik a bionikával nem lennének meg.

2022. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

#3 Igen, nekem is elfogadják mind kettőt azokon a mesterszakon amiket néztem, szóval ez nekem sem igazán segít.

Én még azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy kutatással szeretnék majd foglalkozni, ahhoz pedig lehet jobb lenne a molekuláris bionikai mérnök (bár nem vagyok benne biztos), de ezt még most nem tudom eldönteni.

Viszont, ha esetleg majd csak Bsc-t akarok csinálni, akkor jobb lenne a villamosmérnöki, mert ott alapképzés után is könnyen el lehet helyezkedni.

2022. jan. 11. 21:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is pontosan az általad leírt helyzet miatt nehéz a döntés. Maga a bionika szak szerintem jobban tetszene és azzal tényleg nagyobb esélyem lenne majd kutatni. Viszont az nagyon elbizonytalanít, hogy mi lesz akkor, ha pár év múlva mégsem szeretnék kutatni vagy akkor, ha valamiért nem tudok vagy nem akarok mesterképzésre menni.


Elvileg még van olyan opció is, hogy olyan egyetemre jelentkezel, ahol mind a kettő szakot oktatják és szabadon választható tárgyként felveszed a másik tárgyait. (Például elmész Szegedre villamosmérnöknek és néhány bionikás tárgyat is tanulsz) Viszont ezt nem tudom, hogy meg lehet-e oldani, mert még nem látom át teljesen ennek a működését.


Én valószínűleg azt fogom csinálni, hogy bionikára megyek és megpróbálok minél több fizikás, matekos és informatikás dolgot tanulni mellette. Bár ezt még magamat ismerve jó néhányszor át fogom gondolni szóval szerencse, hogy sorrendmódosításig még rengeteg időm van.


Szerintem egyébként ha szereted a fizikát akkor villamosmérnökre menj, ha meg inkább a kémiát és a biológiát akkor bionikára. Ahogy nézegettem ez az, ami a legjobban eltér a két szakon, szóval akár ez is segíthet a végső döntés meghozásában.


((Egyébként én elsősorban egészségügyi mérnök szeretnék lenni és a BME honlapja alapján mind a kettőt elfogadják szóval igazából nálam nincs is akkora tétje annak, hogy melyikre vesznek fel. Ettől függetlenül még mindig nem tudok dönteni.))

2022. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!