Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemi oktató nem hirdeti...

Eilla kérdése:

Ha egyetemi oktató nem hirdeti meg a (kötelező!) tárgyat abban a félévben, ahol a mintatantervben ki van írva, akkor van jogom ""reklamálni""?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Sajnos egy tanár miatt két kurzussal csúszok, de az egyiket kizárólag tavaszi, a másik kizárólag őszi félévben hirdet meg. Nos, "az őszi féléves" tárgy a mintatantervben kifejezetten tavaszra van kiírva, szóval nem értettem miért válaszolta azt, hogy "mindig ősszel szokták," mellesleg egy elég hanyag e-mailben.

Emiatt a két tárgy miatt csúsznék két félévet úgy, hogy a mintatanterv szerint valójában nem kéne, mert el tudnám őket végezni most tavasszal. Van-e bárkinek hasonló tapasztalata? Van esélyem elérni, hogy elindítsák a kurzust a kiírt félévben?

Gondolom ilyenkor megvan a véleményük rólam, amiatt mert csúszok, de ezesetben úgy érzem nekem van igazam, hiszen a hivatalos, érvényes dokumentáció alátámasztja az álláspontom attól függetlenül, hogy csúszok-e vagy nem. Úgy tudom a mintatanterv szerint kell az oktatóknak eljárnia, a hallgatóknak pedig inkább csak útmutatás a tervezésben.



2022. jan. 10. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon para. A mintatantervnek a valóságot kéne tükröznie, teljesen jogos hogy az alapjá veszed fel a tárgyakat.

De nem értem, a többieket nem érinti? Évfolyamszinten nem tudtok összefogni?

2022. jan. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így valóban elég ijesztő. De biztos, hogy aktuális mintatantervet nézel?
2022. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És a tavaszi féléves mikorra van írva?
2022. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te hibádból csúsznál, ráadásul elég sokat, szóval ez tényleg nem játék. Nincs elérhetősége az oktatónak? Telefonszám, vagy email cím a sulid telefonkönyvében? Vagy, ha nem is az oktatót, legalább az ügyintéződ keresd meg, és vázold fel a problémát, és tényleg ne hagyd ezt ennyiben.
2022. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mások nem csúsznának, vagy te eleve csúszol?
2022. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezért hagytam ott én például az egyetemet...
2022. febr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem a tanár hirdeti meg a tárgyakat, hanem a tanszék. ott kell reklamálni.
2022. febr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!