Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet gyorsan és hatékonyan tanulni?

Figyelt kérdés
Kozmetika szakmát tanulom és rengeteg benne a biosz ami egy kicsit nehézkesen megy nekem. Rengeteg anyag van és lassan jön a félévi ágazati vizsga. Egy dolgozatra egész hétvégén tanultam, péntektől vasárnapig és megírtam kedden, 2-esre sikerült. Azt hittem elsírom magam, hogy ennyi időt beletettem pár oldal anyagba és mikor megkaptam a dolgozatot mintha megnyomták volna a delete gombot a fejemben. Nem értem miért megy ennyire nehezen a tanulás. Segítséget szeretnék tőletek kérni, hogy szerintetek mitől lehet hatásos a tanulás, hogy tudnám úgy megtanulni hogy benne is maradjon a fejemben? Motivációm volt, egészen addig amíg egy 3 napos tanulás után úgy teljesítettem, mint aki ki se nyitotta a könyvet, füzetet.

2022. jan. 13. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, szerintem 2-3 nap tanulás nem olyan sok ám egyetemista szemmel nézve. Mondjuk attól is függ mennyi anyagról volt szó. Inkább próbálj neki állni egy héttel előtte és úgy oszd be, hogy az utolsó 2-3 nap már csak ismételni kelljen. Általában kinyomtatok mindent, gépről nem szeretek tanulni. Én szoktam írni vázlatot is külön lapra, ahol csak a fontos címszavakat írom ki és utána próbálom visszamondani magamnak, hogy mi is az a fogalom kifejtve. Meg két féle szövegkiemelőt használok, aminek lehet nincs sok értelme, de nekem úgy érzem segít, hogy nem csak a fekete betűket látom a fehér lapon. Nekem se szokott menni 100-150 oldal megtanulása 3 nap alatt. Kell hagyni időt arra, hogy "ülepedjen" a tudás.
2022. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát azért nem 100 oldalnyi anyagot

gyűjtöttem össze az utolsó napokra. Minden nap tanulok valamit. A 2-3 napos tanulásom egy kisebb dolgozatra volt ami egy 5 oldalnyi kevéske anyag volt. Ezért is viselt meg, hogy ilyen kevés dolgot nem tudtam megjegyezni és félek a vizsgától, amire minden nap készülök persze..

2022. jan. 13. 19:32
 3/7 anonim ***** válasza:

"Mikor megkaptam a dolgozatot mintha megnyomták volna a delete gombot a fejemben."


Miután megírtad, fel tudtad idézni az anyagot?

Olyan dolgokat kérdeztek, amit tanultál, vagy olyanra is rákérdeztek, amire nem készültél?

2022. jan. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Olyanokat kérdeztek, amiket tanultam és utána már emlékeztem is
2022. jan. 16. 11:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor szimplán csak leblokkoltál, rástresszeltél a dolgozatra és ezért semmi sem jutott eszedbe. Sajnos van ilyen. Ez nem amiatt van, mert nem tudod az anyagot.
2022. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Minden nap leülsz egy csendes helyre, ahol nem zavar senki, 3-szor elolvasod figyelmesen, majd csinálj róla egy tömör vázlatot. A fontos részeket húzd ki szövegkiemelővel.

Ha úgy érzed, hogy tudod, családtagnak, ismerősnek mondd fel. De fontos, hogy ne kérdezzen, hanem mondd magadtól az anyagot

Remélem segítettem

Jó tanulást!

2022. jan. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2022. febr. 3. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!