Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügy és számvitel mennyire...

Pénzügy és számvitel mennyire száraz/ monoton szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gazdasági irányba szeretnék tovább menni, azonban a szakokban picit bizonytalan vagyok.


Többen is mondták, hogy a pénzügy és számvitel az egyik legpiacképesebb szak, illetve fizetésben is az egyik legjobban jövedelmező.


Nem szeretnék egy olyan azakra menni, ahol a diploma után nem tudom konkrétan felmutatni, hogy igen, én ehhez és ehhez értek, ezért nem szimpatizálok a gazdálkodás és menedzsmenttel például. Illetve nem szeretném, ha csak az épp megüresedett pozícióra tanítsanak be, ahol az egyetemen tanultakat nem kell használnom.


Nektek mi a véleményetek, melyik szakkal járnék a legjobban?


Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat!



2022. jan. 14. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
8%

Én Külgazdaság szakon végeztem, és az nem volt monoton. Mindenféle hülyeséget tanítanak egyébként, marketing, PR, szociológia, mintha nem tudnák kitölteni a tantervet értelmes, szakirányú dolgokkal. Utána még elvégeztem a mérlegképest. Szerintem nem monoton, bár vannak nehezebb, szárazabb tantárgyak. Szerintem mindkét esetben vannak lehetőségek, de a nyelveket mindenképpen nagyon nyomatni kell. Én két nyelvet beszélek felsőfokon, mindig elég könnyen találtam állást. Most risk management poziban vagyok. Sok köze nincs az egyetemen tanultakhoz, de egy jó ajánlólevél volt, és persze könnyebben meg is értettem a folyamatokat, mintha soha nem tanultam volna ilyesmit.

A könyvelés amúgy monoton, ha ilyen irányba mész, akkor abba bele lehet ragadni.

2022. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Én marketing szakon végeztem, az meg pláne nem volt monoton. Nagyon jó óráink voltak, főleg a piackutatás elméletet és gyakorlatot élveztem. Volt mindenféle hülyeség is, pl. gazdaságföldrajz, külgazdaság meg számvitel, ezeket rettenetesen unalmasan tanították, azt hittem belehalok az unalomba. Én is két nyelven beszélek felsőfokon, mindig könnyen találtam állást. Most vállalati stratégia poziban dolgozom, nagyon sokat használok a marketingből, de a pénzügyekből is. [Troll mode off. :D]


Én egyrészt tanultam már pénzügyet és vezetői számvitelt is _nagyon_ izgalmasan, a CEU-n. A magyar egyetemeken (BGE-re és Corvinusra jártam) katasztrofális volt a pénzügyi tárgyak oktatása. Halál unalmas és száraz volt, igen.


Viszont azt vettem észre, hogy a psz szakosok élvezik amit csinálnak, nekik megfelel ez az excel bűvölgetés. Nem kell hozzá kreativitás, sok az ismétlődő mechanikus munka, elkockulgatnak. Ha ez tetszik, válaszd nyugodtan.

2022. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

En gazdmenes vagyok🤷🏼‍♀️ Mindenbol van egy kicsi, specializacional van pl. Team Academy, SSC, Logisztika.. Ennel a szaknal tobb dologhoz "kell erteni".

Mindegyik kozgaz szak ugyanazt a kozgazdasz diplomat adja🤷🏼‍♀️ ha ki akarsz tunni, akkor beszelj 2-3 nyelvet vagy az informatikat nyomd rendesen

2022. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Nemzetközi gazdálkodással is jól lehet nagyon keresni a nyelvek miatt. Külkereskedelemre specializálódik, szóval nem annyira általános mint a gazdmen.
2022. jan. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!