Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem...

Mit tegyek, ha úgy érzem tisztességesen felkészültem és mégis megbuktam?

Figyelt kérdés

Ráadásul orvosi egyetemen hatodéves szigorlóként. Eddig a többi szigóm elsőre meglett, nagyon jó jegyekkel (de nem vagyok éltanuló).

Valahogy nem tudom megemészteni ezt a dolgok, mikor úgy érzem, én tisztességen tanultam.



2022. jan. 16. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most képzeld el azt, hogy orvosként tisztességesen mindent megteszel egy betegért, mégis meghal.


Sajnos vannak az életben ilyen kivédhetetlen akadályok. Fel kell utána állni, és folytatni tovább.

2022. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi volt a bukás konkrét oka? Szarvashiba? Lehet hogy azért buktattak meg, hogy ezt egy életre tanuld meg. (a bukás okát). Ezt tudom elképzelni, vagy azt hogy tényleg elégtelen volt a tudásod ehhez a vizsgához.


Elsővel egyetértek. Fel kell állni és folytatni tovább.

2022. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fel a fejjel. A klinikai tárgyak értékelése teljesen más, mint az elméletieké. Más tudás várható el egy általános orvostól és egy szakorvostól, és sajnos nincsenek teljesen objektív kritériumok, hogy melyik vizsgáztató hol húzza meg a határt. Másik vizsgáztatónál simán lehet, hogy más eredmény született volna. Azt javaslom, próbáld végiggondolni, milyen hiányosságokat említettek meg, és dolgozz ezeken (akkor is, ha olyan részletekről van szó, ami közelebb áll a szakorvosi szinten elvárhatóhoz), hogy legközelebb ne legyen gond. Tudom, hogy hatodéven ez szívás, mert csak a következő turnussal vizsgázhatsz újra (már ha úgy maradt a rendszer, mint régen nálunk). Hidd el, meg fog ez oldódni, csak sajnos stresszel jár.
2022. jan. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Adj egy pacsit. 😁

Viccet félretéve velem is mindig ez van, tipikus orvosis móka.

Melyik egyetemre jársz?

2022. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!