Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindennapos testnevelés...

Mindennapos testnevelés egyetemen?

Figyelt kérdés

[link]

Én még a mostani rendszerben vagyok bent, 3 félévet kell csak teljesítenem aláírásért. Ugye ezt csak felmenő rendszerben vezethetik be? Hogyan lesz hely mindenkinek minden félévben tesizni?

Ha kreditet ér majd, de én nem tudok fejen állni, bukfencezni stb. 20 éves felnőtt ember létemre, akkor megkapom a rossz jegyet (mondjuk elégségest), ami szépen lehúzza az átlagom és akár ilyen miatt át is sorolhatnak! Hát hol élünk?



2022. jan. 16. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
Ne akadj már ki ezen ennyire :D Egy szóval nem írták, hogy mindennapos testnevelést vezetnek be... A legtöbb egyetemen eleve kötelező a hallgatóknak 3-4 félévet sportolniuk. Nekünk 4 félév volt, felméréssel és rendesen kaptunk rá jegyet is, de a többi egyetemen csak aláírásért megy és választhatnak a hallgatók sportágat.
2022. jan. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi. Rád mindig az a mintatanterv vonatkozik, amelyik évben elkezdted a tanulmányaidat. Felmenő rendszerben módosítják a tantervet.


Egyébként én egy pár éve jártam olyan szakra, ahol már akkor is kötelező volt néhány félév tesit megcsinálni: nulla kredites kurzus volt, tehát egyszerűen csak teljesített/nem teljesített értékelést kapott rá az ember, nem rontotta az átlagot.


Nem is olyan volt, mint a gimiben. Olyan sportot választasz, ami tetszik, el lehet menni a teniszezéstől kezdve tömbösített formában megtartott túrázáson keresztül bármire, nem kell mártír módjára. Felnőtt ember vagy, senki nem fog a nyakadban lihegni, hogy márpedig állj fejen és bukfencezz.

2022. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!