Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2020-ban kellett volna egyetem...

2020-ban kellett volna egyetemre jelentkezni? Amióta online oktatás van, azóta gyakorlatilag ingyendiplomát szerezhet mindenki, mert a ZH-k és vizsgák alatt össze-vissza csalnak a hallgatók és a számonkérések is vicc kategóriák.

Figyelt kérdés
2022. jan. 21. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem igaz így. Meg egy egyetemet nem 1-2 év alatt végez el az ember. Szóval ne csúsztass.
2022. jan. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Gratulálok az általánosításhoz. Nálunk 1 évig volt online oktatás - ennyi idő alatt nyilván nem szerzel diplomát -, ami alatt a többségnek rosszabb átlaga lett, mint előtte volt, mivel az oktatók nehezítettek a számonkéréseken és szinte mindegyik szóban zajlott.
2022. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a baratom a panademia alatt iratkozott be egy egyetemre,(nem alapdiploma). Alapvetoen normal idokben nagyon nehez kepzesnek szamitott,most a covid alatt egy vizsgaja nem volt,beadandokkal szin 5-os volt…nekem dicsekedett,hogy milyen okos es buszke magara.. :D

De nyilvan egyetem valogatja ,gondolom van ahol ugyanugy be kell jarni vizsgara hiaba nem adjak le az anyagot jol.De van ahol mint a baratomnal meg vizsga sincs vagy ha van az is online ami mint tudjuk eleg szerencses :D

2022. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet. Nálunk is hiába volt online ZH, vizsga, a tanárok sem ma jöttek le a falvédőről, és ezzel arányosan bonyolultabb feladatokat adtak fel és az idő sem annyi volt a megoldásukra, mint amúgy, tehát összességében szívás volt. Főleg, ha “megtekintésre” mentél (Teams), sokszor automatikusan azt gondolták mindenkiről, hogy csalt, szóval plusz pontokban sem lehetett reménykedni, én utáltam az online oktatást, mert egyébként meg maga az oktatás színvonala rossz, a léc meg magasan volt.

Amit én sem tudok egyszerűen hova tenni, és kicsit felháborít, az a nyelvvizsga amnesztia. Maximum azoknak adtam volna, akik az aktuális évfolyamon épp végeztek volna. Egy normális egyetemista nehogy már megtanul egy csomó mindent és egy piti nyelvvizsga esik nehezére… és nem, nem vagyok irigy, én is a pandémia alatt diplomáztam, de megvolt a nyelvvizsgám már gimiben.

2022. jan. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2020-ban kezdtem... Annyira nem éreztem ingyen diplomának, sőt, a távoktatás miatt az egyetlen dolog amivel szivathattak, az idő volt. A matekos és a programozós tárgyakból folyamatosan azzal szopattak, hogy egy jelenléti feladatsorokhoz képest szemetebb feladatsort raktak össze, mert úgyis használunk segédeszközt, mellé meg kevesebb időt is hagytak rá... Folyamatosan stresszeltem, hogy hogyan kapkodhatnék jobban, írhatnék gyorsabban, átgondolni sem volt idő a dolgokat...


A miheztartás végett, a két online félévben 3 körül alakult az átlagom. Az utolsó félév jelenlétiben ment, 2 tárgyam lett 4-es, mind 5. Ennyit arról, hogy milyen rohadt könnyű az online oktatás.

2022. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es és szted most is lesz amnesztia?
2022. jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
"nehogy már megtanul egy csomó mindent", lehet emiatt nincs idejük sztem, nem mindenkinek jó a középiskolai oktatás,így megértem azokat is
2022. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
Biztosan szakfüggő, de az én tapasztalatom alapján teljesen jogos a felvetés. 2019-ben kezdtem a szakomat, az 1. félévem volt az első és utolsó ami végig személyesen zajlott normális számonkérésekkel. Sok tanulással, szorgalommal 4,9-es kreditindexem lett, amire büszke is voltam. Aztán online oktatás alatt "valahogy" mindenki megtáltosodott... Csalással, ill. rengeteg kamu szabvál bevállalásával tényleg csak az nem tudott 4,5 feletti átlagokat produkálni, aki teljesen hülye vagy leszarta az egészet. Aztán volt nagy csodálkozás, hogy megnőttek az ösztöndíjátlagok, nehezebb lett tanulmányi ösztöndíjhoz jutni... Hmm vajon miért. A jegyek tényleg egyáltalán nem tükrözik a tudást.
2022. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!