Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez így igazságos a szakdoga...

Ez így igazságos a szakdoga értékelésnél?

Figyelt kérdés

Nekünk úgy van az egyetemen,hogy van egy belső konzulens (aki ugye segít írás közben) és egy külső konzulens. Külső konzulenst lehet hozni,ha pl cégnél solgozol és ott elvállalja valaki,vagy ha van diplomás ismerősöd a szakmában és elvállalja.

Nos nekem nincs és a suli jelölt ki valakit akit nem is tudom ki,aki jól lehúzta a szakdogámat.

Egyik barátnőmnek a szakról meg van hozott konzulense (esetében a főnöke,annál a cégnél ahol gyakornok).

Maximum pontot adott neki,5öst és a szöveges értékelésben halálra dícsérte.

Amúgy ez hol igazságos? A belső konzulensem nekem is 5öst adott,de a külső lehúzta. Nyilván a barátnőmnek alapból szamítani lehetett rá,hogy 5öst ad,hoszen a főnöke....

Most komolyan,ez hol igazságos???

Neki a védésen is könnyebb dolga lesz így...bár ott nem lesz ott a főnöke,de a bizottság nyilván látja a bírálatokat..



2022. jan. 23. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az élethez szerencse is kell!
2022. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

El kell keserítselek, az a normális, hogy az a konzulens, akinek a keze alatt írod a munkát, addig tapossa a nyakad, amíg nem írod meg olyanra, hogy ötöst tudjon rá adni.


Bénán választottál sajnos.

2022. jan. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

#2es, a kérdező írta hogy a belső konzulense ötöet adott.


Egyrészt sajnos az élet nem az igazságról szól másrészt ez egy olyan szitu ahol az igazság nézőpont kérdése. Neked a külső lehúzta. Nem hiszem, hogy azért húzta le, mert nem ismer, hanem mert nem tetszett neki. Ha tetszett volna, hiába nem ismer, jó jegyet ad.


A barátnőd szemszögéből meg az nem lenne igazságos, ha nem hozhatott volna külső értékelőt, ha egyszer neki van olyan aki tud segíteni.


Hanyast adott a 2.?


Egyébként nálunk nem lehetett hozni (legalábbis én nem tudok róla), alapból olyanokat jelölt ki az egyetemnek aki szintén ott tanít, kapcsolódik a területe a szakdogához. Lehet pont az ilyenek miatt.


Szóval itt az igazság nézőpont kérdése. Szerintem spec hülye rendszer, mert mindig lesznek ilyenek és olyanok.

2022. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kettest adott...
2022. jan. 24. 08:58
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

#3

Igen, azóta már láttam... Az volt a fejemben, hogy a külső konzulensnél írod (ha egyáltalán szükség van rá), a belső meg utólag bírálja. Nálunk így volt, ezért bekavart az infó.


Egyébként ebben az esetben nem az a hibás, aki lehúzta, hanem az, aki nem fikázta szét eléggé... Ha jó a konzulensed, akkor ő kap szét, amíg még javítani tudod a hibákat, a külső konzulens/opponens pedig már egy olyan munkát kap, ami tökéletes lehet, ha megfogadod a másik konzulens javaslatait.

2022. jan. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Összesen 2x voltam konzultáción mert jöttek a betegségek, munka,stb. Nem tudtam többször. Ez a barátnőm meg minden héten a belső konzulens nyakára járt.
2022. jan. 24. 09:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Viszont abban nagy igazság van amit #5 a 2. bekezdésében írt.

Én fejezetenként konzultáltam az enyémmel, többnyire hetente, de volt olyan amit 3 nap alatt írtam.

Mindig írt olyat amit javítani kell, javítottam, visszaküldtem.

Stb.

A végén is még vagy 15 dolog javítandót/bővítendőt küldött. Megcsináltam. Ő tudta mennyi munka van benne, nyilván a külső nem. A külső jobb pontot is adott.

Szóval igen, jó konzulens kritikus. És igen, jobb gyakran konzultálni.


De ha jól tudom ha ekkora differencia van két jegy között, akkor jelölnek ki még bírálót nem?

2022. jan. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elvileg igen de gyakorlatilag nem jelöltek ki.

Igen sajnos nem gondoltam hogy ilyen gyakran kell konzultálni,nekünk 3 alkalom volt kötelező.

Csodálkoztam is hogy a barátnőm miért zaklatja minden héten a konzulenst. (Ugyanaz a konzulensük amúgy)

2022. jan. 24. 09:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a cégemtől választottam bírálót, a külső és a belső konzulensem is szinte agyondícsérte a szakdolgozatomat, de ő hármast adott.

Ez van, nem tudsz mit tenni.

Úgysem az érdemjegy fog számítani.

2022. jan. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én rosszabbul jártam. Nálam a belső bíráló dicsérte a szakdolgozatot, jó jegyet adott, a külső pedig lehúzta és egyest adott így teljesen újat kell írnom. (A konzulenst én választottam, ő engedte leadni, pedig szigorú nagyon. A bírálókat nyilván nem én választottam.)
2022. szept. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!