Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat témaválasztásnál...

Szakdolgozat témaválasztásnál ez megengedett?

Figyelt kérdés

Választhatok hasonló támát, mint amiről korábbi évben írt valaki egy másik egyetemen?

A tanáraink azt mondták nézegethetünk régebbi szakdolgozatokat ihlet merítés céljából, és volt egy ami nekem nagyon megtetszett, arra gondoltam hogy felhasználhatnám alapként. Ezt úgy értem hogy a téma és a cél kvázi ugyanaz (vagyis csak részben, mert a cél nálam kicsit eltérne az övétől), valószínűleg 1-2 hipotézis is hasonló lenne emiatt, de a kutatás/gyakorlati rész más lenne, én ugyanazt a problémát másmilyen módszerrel akarnám megoldani. Pontosabban 2 módszerrel, és arra vagyok kíváncsi hogy melyik a hatékonyabb, nekem ez lenne a dolgozatom fő kérdése, ha jól láttam akkor ezeknek az összehasonlításáról korábban még senki nem írt, gondolom azért, mert az egyik egy viszonylag új módszer.

Az elméleti részem csak félig-meddig lenne olyan mint az övé, és vinnék bele más újdonságot is az említetten kívül, szakirodalmat is másmilyet használnék. Lesz benne bőven saját gondolat és következtetés, és a módszertan, eredmények és következtetés rész, vagyis a szakdoga nagyobb része eltérne az övétől.

Ez így megengedett? És olyat csinálhatok, hogy megjelölöm az ő szakdolgozatát? Mert arra gondoltam hogy lenne egy olyan részem, amiben arról írok hogy milyen hasonló kutatások születtek korábban belföldön vagy külföldön, én mit szeretnék újítani ezekhez képest.



2022. jan. 31. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, de kérdezz rá a konzulensednél a biztonság kedvéért.
2022. jan. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Simán írhatsz ugyanabban a témában, amit egyébként néhol tiltanak: ugyanazon az egyetemen egyszerre nem írhattok ketten ugyanabban a témában szakdolgozatot. Az idézeteket meg mindig jelöld, forrással, mindenhol ugranak erre, és nem szeretik a lopást, jogosan.
2022. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!