Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alkalmazott matematikus...

Alkalmazott matematikus mesterire készülök (idén végzek), viszont a magyar Mensa online teszt szerint 110 az IQ-m, ez mennyire valós eredmény? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nem tartom magam okosnak, szóval nem zavar:D Inkább furcsállom, mert elvileg absztarkt gondolkodást mér(?), ami nekem biztosan átlag feletti, mert hát volt egy két elvetemült tárgyam:D.

Azt hozzá kell tennem, hogy fáradtan töltöttem ki, beszélgettem haverokkal közben és brutál mód idegesített az idő korlát, mert ha nem jöttem rá valamire az igen csak frusztrált és bennem maradt.



2022. febr. 11. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen kár vele foglalkozni, amúgy kb. valós.
2022. febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Ezt hol lehet kitölteni?
2022. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ne foglalkozz vele. Egyébként megértem, én nem is merek kitölteni ilyesmit. Szintén alkmat MSc-re készülök.
2022. febr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Ezek a tesztek azt mérik, hogy hogy szerepelsz ezeken a teszteken. Azt is csak ott és akkor, ahol és amikor. Ne foglalkozz velük. Ha a matek alapszakot el tudtad végezni, akkor a mesterszakot is el fogod tudni.
2022. febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

87 pontom lett most töltöttem ki.


Csak ez nem a teljes is teszt. Ebbe semmi nyelvi készség nincs, általános műveltség, memóriapróba, szókincs stb.


Van hivatalos is teszt 3 órás kitolteni kb 20 ezer forint WISC a neve azt töltsd ki és nem csak egy reszterulrt erteket fogsz kapni.

2022. febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Mensa teszt, ahogy a többi IQ teszt is, részben, nagyon hiányosan méri az intelligens viselkedés összetevőit. Pedig pont a teljességre törekvés lenne a lényeg.


Ha már WISC teszt.

Nem kell ahhoz kiváló memória (létezik adatbázis is), magas szintű szókincskészlet (pont a nyelvi korlát miatt, ami az intelligencia gátja), hogy valaki intelligens legyen. Nagyon sok mindent nem is mér a WISC teszt, pedig alapvető dolog az intelligens viselkedésű embernél.


Az intelligencia egy képesség, ami segít helyesen látni és kezelni a helyzetek.

Ehhez több minden szükséges, mint


- logikai készség (következetes gondolkodás, sőt, olykor a magyar nyelvtan is beletartozik),

- olykor szövegértési képesség (szinonima-, etimológiai- és helyesírás ismeret, fogalmi gondolkodás, funkcionális szemlélet),

- analizálás és szintetizálási képesség,

- igény és lehetőség ismeret,

- jellemző ismeret,

- működés ismeret,

- hatás ismeret,

- megvalósíthatóság ismeret,

- viszony- és viszonyulás ismeret

- funkció ismeret,

- állapot ismeret,

- folyamat ismeret,

- nagyon sok minőségi információ.


Ezeket egyszerre egyik teszt sem méri, pedig az intelligencia a fenti felsorolásban, egyszerre van jelen.

Ezért nagyon ritka a valóban intelligens ember.

2022. febr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg hatosnak, neked nagyon nagy pacsi, érdekes volt olvasni!


Kitöltöttem egyébként azóta még egyszer (persze tudom, hogy így végképp nem lesz pontos az eredmény) nyugodtabb körülmények között és igyekeztem úgy koncentrálni, mint egy nagyon nehéz vizsgán. 125 lett így az új eredményem, és jóval több kérdést dobott fel, mint elsőnek.

Meg volt egy olyan észrevételem, hogy nem szabad matekot keresni ezekben, szimplán csak kell valami szabályt találni, hogy az alakzatok miért változnak meg vagy miért "vándorolgatnak" el ide-oda.

2022. febr. 12. 00:27
 8/9 anonim ***** válasza:
7%
Annyira ostobák vagytok, hogy ilyet még nem baszott a világ. Az megvan, hogy az ÁTLAG IQ 100? Akkor mit szirénáztok 110-es intelligenciaszinttel? Egyébként meg egy felsőoktatási szakhoz nem kellenek különleges képességek meg átlag feletti IQ, csak szorgalom és jó időmenedzsment. Lehetsz akármekkora zseni, ha nem tudod letenni a valagad tanulni és elszarod a dolgaidat.
2022. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Nahát, 8-as, a te IQ-d biztos nem átlag feletti! Ilyen bunkó megnyilvánulást még nem olvastam itt.

Amúgy a felsőoktatásban való eredményes részvételhez igenis kell átlag feletti IQ. Merthogy az átlag az eléggé alacsony (ez meg is látszik a világon).

Ma már alacsonyabb IQ is elég, mint 20-30 éve, mert csökkentek az elvárások (mindenki diplomát akar, 10x annyi diákot felvesznek), de azért még mindig nem az átlag IQ-jú emberek végeznek el sikeresen egy egyetemet.

5-ös, a mensa IQ teszt nem az általános műveltséget méri, az egészen más dolog.

6-os, nem is az intelligens viselkedést méri, az is egészen más dolog, és csak lazán függ össze a magas IQ-val.

Kérdezőnek: nyugi, aki alkalmazott matematikát tanul, eredményesen, az egészen biztos, hogy az átlagnál jóval intelligensebb. (Persze, az már nem feltétlenül jár ezzel együtt, hogy művelt és intelligens viselkedésű, de nyilván nem is zárja ki.)

Az IQ egyébként genetikailag meghatározott, csak minimálisan lehet rajta javítani. Ennélfogva a magas IQ nem is érdem, hanem szerencse. Sőt, a nagyon magas IQ már nem is szerencsés dolog, mert eléggé megnehezíti tulajdonosa életét egy átlag 100-as IQ-jú világban.

2022. febr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!