Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki hogy tudja/tudta elviselni,...

Ki hogy tudja/tudta elviselni, feldolgozni az egyetemi csúszást?

Figyelt kérdés
Fogorvosira járok, és rajtam kívül álló okok miatt csúszok egy évet. Nagyon-nagyon nehezen bírok felállni. Kíváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra, támogatásotokra. Elhelyezkedésnél, álláskeresésnél, fizetésnél mennyire számít, hogy ki csúszott és hogy hol szerezte meg a diplomát?
2022. febr. 26. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is kellett. Családi gondok miatt. Igazából nem volt nagy törés, mert fontosabb volt, hogy otthon kikerüljünk a bajból (eü probléma, szóval nem rajtunk múlt). Szóval az volt a legkisebb gondom, hogy csúszok-e vagy sem. Nem passziváltam, hanem mindig teljesítettem, amennyit tudtam, így most, az utolsó félévben már alig van hátra valami.


Szerintem ne aggódj ezen! 1 év ide vagy oda nem számít semmit, ha már megvan a diploma.

2022. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Fantasztikus-csodás elte jog, most negyedéves vagyok. Van egy hírhedt tárgyunk a polgári perjog. Másodjára futottam neki, és nem sikerült, ezért ráhúzok most egy évet. 1.5 hét tanulás, 50 prces felelés és ez lett a vége. Két napot bőgtem, utána megráztam magam és azt mondtam, hogy ott vigye a fene, mások is csúsznak, ettől én még nem leszek rossz jogász.


Nos, véltem úgy akkor. A lelki fájdalom nagyon-nagyon erős volt, de kb. két hét alatt helyreállt a lelki békém. Mostanra úgy látom, hogy "tééényleg? ezen rágódtam ennyit?"


Adj magadnak időt! Egy idő után te is úgy fogod látni, hogy nem is olyan nagy ügy ez, mások is csúsznak.


Egyébként a kutya nem kérdezi meg, hogy mikor kezdtél, álláskeresésnél abszolút nem számít, hiszen ott a tudásod és magad kell eladnod, nem a diplomádat!

2022. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen. Csak az önbecsületemet a földre tiporta a csúszás. A legnehezebb vizsgáimat, az összes szigorlatot, az anatómiát is teljesítettem, majd egy rajtam kívül álló ok miatt veszítek egy évet, ami nem vizsga miatt történt, és nem azért, mert nem tanultam eleget. Egyébként nem érdekelne, csak az önbecsületemet nagyon durván megsértette.


Az eltén a jog egy nagyon szép karrier, fel a fejjel, ott 1 év tényleg nem a világ vége.


Én most azon agyalok, hogy majd emiatt lenéznek, hátrányba kerülök, vagy hogy emiatt kapok kevesebb fizetést azoktól, mint akik nem csúsztak.

2022. febr. 26. 21:26
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

“1.5 hét tanulás, 50 prces felelés és ez lett a vége. “


Nem vizsgaidőszakban kell nekiállni tanulni. Ha folyamatosan foglalkoztál volna a tananyaggal, akkor felfogtad volna. Nem tudlak sajnálni

2022. márc. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4


:D


Nem is kell sajnálni, erős vagyok magamtól! Hit, erő, béke és egy nagy adag kitartás!

2022. márc. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!