Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg könnyű töriből egy jó...

Tényleg könnyű töriből egy jó érettségit írni?

Figyelt kérdés
Állítólag az atlasz segítségével, tankönyvek egyszeri "átfutásával" józan ésszel 75-80% simán összehozható. Csinálgatom a teszteket, mennek is, de az esszéket még nem gyakoroltam be. De állítólag az is kimásolható az atlaszból jó részt? Ismétlőzöm amúgy, nyilván becsületes elolvasok mindent, csak tartottam egy kicsit ettől az egésztől. Már nem emlékszem az érettségis időszakra, jó rég volt.
2022. márc. 9. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még lehetett a klasszikus atlaszt használni, annak a végén tényleg volt összefoglaló, amit kicsit átfogalmazva bele lehetett írni a kifejtősbe. (de volt olyan is, aki egy az egyben kimásolta, igaz neki a kettes volt a cél) Azt, hogy az újabb atlaszokban is van-e ilyen nem tudom.


Egyébként igaz az, hogyha valakinek van hozzá esze, akkor atlasz alapján szépen ki lehet logikázni, de mindenképpen szükséges a háttértudás. (előzmények, hadvezérek stb.) Például ott lesznek a különböző csata helyszínei, illetve nyilakkal a haladási irány, azokat leírva elég sok pontot össze lehet szedni.

2022. márc. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kerek 80% lett. Hihetetlen. :D
2022. jún. 28. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!