Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Óvodapedagógusok, tanítók,...

Óvodapedagógusok, tanítók, tanárok, egyetemi oktatók? Megbántátok-e, hogy a pedagóguspályát választottátok? Ha igen/nem, miért?

Figyelt kérdés

2022. márc. 11. 11:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántam meg.

Nincs igazából különösebb oka, másodállásban oktatok, a főállású munkahelyemen elég jó fizetést kapok, meglenne a lehetőségem bármikor otthagyni a francba az egészet, de egyszerűen szeretem csinálni, szeretem, mikor van egy tárgy, amitől emberek kétségbe vannak esve a rossz minőségű tananyag miatt, én pedig kiélhetem magam azzal, hogy a gyakorlatokon gatyába rázom őket annyira, hogy jól teljesítsenek és meglássák a szépet ebben a tárgyban. Olyan érzés, mint azok a házfelújító showk meg a makeoverek, egyszerűen velük izgulok és tűkön ülök, hogy vajon kellően megedzettem őket ahhoz, hogy sikerélményük legyen (a zhkat nem én állítom össze, illetve ha igen, akkor is nagyon meg van kötve a kezem). Számomra inkább egyfajta hobbi ez, ingyen is csinálnám.

2022. márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy leírtad a véleményed! Jó ezt hallani. :)
2022. márc. 11. 11:56
 3/25 anonim válasza:
100%
Ugyan még csak idén lesz meg az óvodapedagógusi diplomám, de azért leírom mi is van így benne pályakezdőként. Mindig is szerettem gyerekekkel foglalkozni és mikor elkezdtem a gyakorlataimat a végére mindig nagyon élveztem és nagyon vártam, hogy másnap is oviba mehessek, viszont azt még most sem tudom, hogy maradjak e szakmában vagy pedig tovább tanuljak egy jobb megélhetést biztosító szakmában. Sok fog azon múlni, hogy mi lesz az idei választások eredménye. Nagyon örülnék ha óvónő tudnék maradni, de ahogy jelenleg a szakma áll (kevés fizetés ahhoz a munka mennyiséghez képest amit nap mint nap végzel, rengeteg papír munka) sajnos nem látom benne a jövőmet. :(
2022. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy megosztottad velem!


Őszintén sajnálom, remélem, rendeződnek a dolgok, javul a bérezés. 🙏🙏


Bárhogy is döntesz, sok sikert!

2022. márc. 13. 20:40
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántam meg, de nem fogok belekezdeni, hogy miért nem, mert nagyon hosszú lenne. :)
2022. márc. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Persze, megértem. Köszönöm a választ!
2022. márc. 14. 14:59
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántam meg egyetlen percig sem!!!

30 éve vagyok tanító .

Minden egyes tanítványomra emlékszem, mindegyikre szeretettel emlékszem. Soknak már a gyerekét is tanítottam.

(Nincs annál felemelőbb érzés, mint amikor látom, ahogyan megtanulnak írni, olvasni, számolni. Aztán meg azt, hogy felnőttként milyen szakmát választottak, milyen sikeresek lettek....)

Ma sem választanék mást.😊

2022. márc. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) Ment a zöld kéz.
2022. márc. 15. 21:31
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában tanítok, de sokáig voltam a felsőoktatásban is.

Mindig is szerettem a munkám.

Miért? Talán, mert úgy érzem tudok igazán hasznos lenni és ez nekem fontos, aztán azért is, mert én is folyton tanulhatok - lexikálisan és emberileg is és hát igen, azt hiszem alapjában totálisan introvertált személyiség vagyok, de a tanári munka segít és segített ebben is és én magam is segíteni tudok azoknak a diákoknak, akik hasonló cipőben járnak.

2022. máj. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Jó ilyet hallani. :)
2022. máj. 1. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!