Okj 5év egyetem 3???

Figyelt kérdés

Tudnátok segíteni nekem abban a kérdésben, hogy jelenleg több iskolában is úgy látom, hogy egy technikusi végzettség megszerzése (ami úgy tudom csak egy középszintű tanulmánynak felel meg) 5 évet vesz igénybe. Viszont hasonló szakra el lehet menni egyetemre, ahol alapdiploma szerezhető 3 év alatt plusz két év már mesterdiploma.

Én értek félre valamit vagy ez valóban így van? Ha igen akkor ennek mi értelme.

Konkrét példa: szakközépben a földmérő és térinformatikai technikus 5 év, de ugyanez a szak egyetemen alapkepzesben 3 év.

Van értelme,hogy akkor bárki is elmenjen a technikusira??



2022. márc. 24. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem előtt érettségit is kell tenni, az +4-5 év sulitól függően.
2022. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen úgy gondoltam, hogy érettségi után elmehet az ember okj-ra vagy egyetemre. És akkor merül fel bennem a kérdés, hogy mi értelme lenne az okj-nak a fentebb említettek miatt.
2022. márc. 24. 14:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy 5 éves, hogy abban az érettségi is benne van.


Általános iskola az 8 osztály. Innen ha érettségit akarsz, akkor elmész vagy egy 4 éves gimibe, vagy egy 5 éves szakgimibe és szakmát is kapsz.

Tehát te általános iskola után 14 évesen nem tudod azt mondani, hogy áh fene megeszi az 5 éves középsulit, inkább megyek 3 éves BSc-re, mert ez nem így működik...

Ha egyetemre akarsz menni, az a +4 év amúgyis kötelező az érettségire, de sok esetben érdemes +1 évet rászánni és szakmád is lesz valami, ami akár alapot is adhat egyetem első évre.

2022. márc. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!