Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a középiskolai 50...

Szerintetek a középiskolai 50 órás kötelező közösségi szolgálat bevezetése jó ötlet volt? És a gyakorlatban tényleg sok tapasztalatot lehet vele szerezni?

Figyelt kérdés
Én már elvégeztem a közösségi szolgálatot és szerintem jó volt, de érdekel mások véleménye is.

2022. márc. 28. 17:00
A kérdező szavazást indított:
Igen, jó ötlet volt bevezetni és a gyakorlatban is sok tapasztalatot lehet vele szerezni a munka világából.
Igen, jó ötlet volt bevezetni, de a gyakorlatban nem sok tapasztalatot lehet vele szerezni a munka világából.
Nem, nem volt jó ötlet bevezetni, de a gyakorlatban sok tapasztalatot lehet vele szerezni a munka világából.
Nem, nem volt jó ötlet bevezetni és nem sok tapasztalatot lehet vele szerezni a munka világából.
34 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:

Az én történetem a következő:


Én gimnáziumba járok, már általános iskolás éveim alatt hallottam erről a dologról. Az első gimnáziumi tanévem szeptemberében tájékoztatót tartottak nekünk, ahol mindent elmondtak a közösségi szolgálatról. Én elhatároztam, hogy minél hamarabb szeretném teljesíteni, így hát hamar belevágtam, szinte minden lehetőséget kihasználtam, hogy mehessek dolgozni. Még a hétvégéimet sem sajnáltam rá. Szerencsére még a járványhelyzet előtt teljesítettem az 50 órát és már a beszámoló fogalmazásomat is megírtam, úgyhogy ezzel többet nem kell foglalkoznom. Becsületesen dolgoztam végig, de nem mondhatnám, hogy sok tapasztalatot gyűjtöttem ezalatt az 50 óra alatt, pedig több helyre is elmentem. 5 különböző nonprofit egyesülethez mentem dolgozni. Olyan is volt, hogy meg akartak szivatni azzal, hogy kevesebb órát igazolnak le, mint amennyit valójában voltam, de nem hagytam magamat. Egy kicsit még túl is teljesítettem a szolgálatot, mivel 60 órám van leigazolva a naplóban, de nem bánom.


Szóval nem sok tapasztalatot szereztem, de a legtöbb alkalommal jól éreztem magamat és szerintem nem volt haszontalan még akkor sem, ha ingyen kellett dolgoznom. Úgy voltam vele, hogy ha ez kell az érettségihez, akkor becsületesen megcsinálom.

2022. márc. 28. 17:17
 2/9 anonim válasza:
92%
Szerintem feleslegesen vezették be és teljesen értelmetlen. Nem ismerek senkit akinek nem pecsételték volna be a sportegyesületében vagy ismerős "közérdekű" cégénél/szervezeténél.
2022. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem jó ötlet, nincs olyan haszna, ami indokolná a kötelező voltát.
2022. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén szólva Kazinczy jut róla eszembe... "Jót és jól, ebben áll a nagy titok..."


Maga az irányvonal jó, de nagyon gyatrán sikerült összehozni.

A mai 18 évesek zöme annyira életképtelen, annyira fogalma sincs az élet dolgairól, hogy az valami félelmetes. Egyszerűen nem tudnak értékelni egyes dolgokat. Fogalmuk sincs, mi a munka, mi az alázat, csak a telónyomogatás...


Én azt mondanám, hogy érettségi után legyen 1-2 év munkatapasztalat kellene mindenkinek, ami a felsőoktatásba kerülés feltétele lenne. A mostani 18-19 évesek még gyerekek az egyetemekhez.


Egészen máshogy fognak állni a munkához és a tanuláshoz 1-2 év heti 40 órás munkatapasztalattal...

2022. márc. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
4. Mégis hol dolgoznának képzettség nélkül? Hülyeséget írsz, mert az egyetemisták nagy része dolgozik. Gondolom ez a világ ismeretlen számodra.
2022. márc. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

4-es nem ír hülyeséget! Én végzős egyetemista vagyok, és bizony megkövetelnék a felvételihez egy év munkát ezen a szakterületen, mielőtt belevág az ember. Már csak azért is, mert az egyetem nagyon szép meg jó, meg rengeteg számonkérés van, de semmi köze az egésznek ahhoz, mint amit a való életben kellene csinálnunk. Segéderőnek egy érettségivel is el lehet menni akármilyen területre.

Ami a közösségi szolgálatot illeti, egyetértek, hogy az irány jó, a megvalósítás rossz.

2022. márc. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Lehetne értelme, ha lenne ennek egy kialakult rendszere olyan normális helyekkel, ahová megéri elmenni egy tizenévesnek kipróbálnia magát, segítenie az adott szervezetet, munkahelyet vagy akármit, akik aztán normálisan leigazolnák azt, amit teljesített. Persze, van néhány pozitív példa is, de ameddig az megy, hogy az emberek 90%-ának csak random aláírják a papírját, esetleg a szülő munkahelyén másfél óra fénymásolásból lesz varázsütésre 50 óra, addig a rendszer rossz, ez az egész meg teljesen felesleges. Szerintem is jót tenne a középiskolásoknak, ha kicsit jobban beleláthatnának a munka világába, de egyáltalán nincs ez jól kitalálva.

Mi voltunk az egyik első évfolyam, akiknek ezt kellett csinálnia, úgyhogy nem volt sok tapasztalatunk, alig volt hely (kisvárosban), ahol fogadni akartak, mert ők sem nagyon tudták, hogy mi ez... De végül én és a közelebbi barátaim mind tisztességesen megcsináltuk, én személy szerint tanultam is belőle (bár nem azért, mert "szakmailag" bármi köze lett volna ahhoz, amit később tanultam, de összességében tényleg egy jó élmény volt), de nekünk is volt csomó osztálytársunk, aki 12. végéig halogatta, majd egy délután alatt leigazoltatta valakivel az egészet. Akkor sem azért akadtam ki erre, mert "bezzeg én mennyi mindent csináltam", egyszerűen teljesen értelmetlen a rendszer, ha ennyire könnyedén ki lehet játszani. Sem a fogadó szervezetek többsége, sem a középiskolások nincsenek rá rendesen "felkészítve", így viszont tök felesleges az egész.

2022. márc. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
6. Mondod te, aki ilyet nem csináltál, majd szívjanak az utánad következők.
2022. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel. Az elgondolás jó, de amíg az ismerős ismerőse lepapírozza, annak semmi értelme. Illetve az se jó irány, ha egy kisváros középiskolájának csak olyan partnerei vannak, ami nem vonzó egy középiskolás számára, pl.: csak takarítani lehet menni stb. Nekem szerencsém volt, olyan helyeket fogtam ki, ahol jól éreztem magam és tudtam belőlük tanulni.
2022. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!